WWW.GATUAJ.INFO
 
Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Reklama
Na ndiqni edhe nė:Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri
Lajme

Reklama

Reaggregation

RSS Snoop:  
Category RSS Snoop: 
This RSS: 
 
Gatuaj dhe Shijo
Gatuaj dhe Shijo Updated Fri, 26 May 2017 05:52:51 -0500
Description Shėndeti vjen nga kuzhina jo nga barnatorja!
Webmaster albogenius@yahoo.com
Category News
Generator XOOPS
Language en
Ushqimet qė nuk duhet t’i ringrohni
Published: Tue, 06 Sep 2016 00:44:13 -0500
Description:
Sipas “Agjencisė sė Standardeve tė Ushqimit”, ushqimet mė mira janė ato qė shėrbehen tė ftohta, se sa tė nxehen pėrsėri, raporton Mirror, kjo pasi mund tė helmoheni nga ringrohja e tyre.

Sipas kėsaj agjencie, ėshtė e rėndėsishme qė ushqimi tė zihet, pasi largon bakteret e dėmshme qė janė tė pranishme nė to. Por e njėjta nuk vlen edhe nėse e ringrohni ushqimin.

Gatimi modern ėshtė shumė i lidhur me mikrovalėn, pasi na mundėson ngrohjen e ushqimeve tė lėna mė parė. Agjencia e ushqimit, ka marrė shembullin e orizit, i cili ėshtė njėri nga ushqimet qė nuk duhet tė ringrohet.
  mė tepėr...
Torte me mjedra
Published: Mon, 04 Jul 2016 10:37:24 -0500
Description:
Nje torte cokollade shum e shijshme me mjedra!  mė tepėr...
Toptha energjetik me hurma
Published: Thu, 09 Jun 2016 13:40:00 -0500
Description:
Nje nga embelsirat me te shendetshme dhe energjetike! Poashtu mjaft e leht ne pregaditje!
  mė tepėr...
Ja pija qė ndalon gėrhitjen !
Published: Wed, 11 May 2016 07:57:26 -0500
Description:
Pas njė dite tė gjatė nė punė, e gjitha ēfarė mendojmė pasi tė shkojmė nė shtėpi ėshtė tė hamė dhe tė shkojmė menjėherė nė shtrat pėr tė fjetur.

Kėshtu, asgjė nuk e kompleton ditėn tonė mė mirė se njė gjumė prej 8 orėve pranė partnerit. Por, ēfarė nėse dikush gėrhet me zė aq tė lartė sa qė ju mban zgjuar tėrė natėn? Nervozuese apo jo?

Por, mos u brengosni pasi qė ka njė zgjidhje pėr ju. Nėse jeni tė interesuar qė tė reduktoni gėrhitjen ekziston njė pije natyrale qė mund ta pėrgatitni.
  mė tepėr...
Mbushje me mish pule per tortilla
Published: Tue, 09 Feb 2016 15:30:00 -0600
Description:
Mbushje e shijshme me mish pule dhe speca per tortilla meksikane!   mė tepėr...
Tortilla (pide te holla meksikane)
Published: Tue, 09 Feb 2016 14:40:00 -0600
Description:
Tortillat jan ushqim i njohur meksikan-pide te holla qe servohen me mbushje te ndryshme! Receta si ti beni vet ne shtepi!  mė tepėr...
"Chili Con Carne"-reēet e njohur Meksikane
Published: Tue, 09 Feb 2016 04:00:00 -0600
Description: ...nje recet e njohur meksikane mjaft e shijshme me mish te gri,fasule te zeza,miser etj!  mė tepėr...
Hummus-krem i njohur oriental me leblebija
Published: Thu, 04 Feb 2016 19:20:00 -0600
Description: Mvarsisht prej vendeve perbersit pak ndryshojn por vetem dallime te vogla te sasia dhe erezat! Pervec e shijshme eshte edhe shum e shendetshme!  mė tepėr...
Dobit e fasules
Published: Sun, 31 Jan 2016 09:00:00 -0600
Description: Fasulja permban shum proteina,vitamina te shendetshme per zemer dhe antistres sic jan vitamina B, pastaj acdi folik, K, riboflavinės (B2) dhe B3, minerale:hekur dhe kalcium,fosfor, magnez, zink,natrium...  mė tepėr...
Marmalad me fara chia dhe mjedra
Published: Sat, 30 Jan 2016 10:08:13 -0600
Description: Nje marmalad pervec e thjesht ne pregaditje edhe e shendetshme...vetem me perberes natyral dhe 0 sheqer.Alternativ ideale ne vend marmaladave te zakonshme qe kan shum sheqer!


  mė tepėr...
Reklama

Reklama
Videot e Fundit

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.