Gatuaj dhe Shijo http://www.gatuaj.info/ Sh?ndeti vjen nga kuzhina jo nga barnatorja! Mon, 18 Dec 2017 00:00:07 -0600 http://backend.userland.com/rss/ xreggregator Sh?ndeti vjen nga kuzhina jo nga barnatorja! albogenius@yahoo.com albogenius@yahoo.com en Ushqimet q? nuk duhet t?i ringrohni http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=194 WWW.GATUAJ.INFO Tue, 06 Sep 2016 00:44:13 -0500 <img src="https://i.ytimg.com/vi/4g0GCgHjqdQ/mqdefault.jpg" align="left" alt="" /><br />Sipas ?Agjencis? s? Standardeve t? Ushqimit?, ushqimet m? mira jan? ato q? sh?rbehen t? ftohta, se sa t? nxehen p?rs?ri, raporton Mirror, kjo pasi mund t? helmoheni nga ringrohja e tyre.<br /><br />Sipas k?saj agjencie, ?sht? e r?nd?sishme q? ushqimi t? zihet, pasi largon bakteret e d?mshme q? jan? t? pranishme n? to. Por e nj?jta nuk vlen edhe n?se e ringrohni ushqimin.<br /><br />Gatimi modern ?sht? shum? i lidhur me mikroval?n, pasi na mund?son ngrohjen e ushqimeve t? l?na m? par?. Agjencia e ushqimit, ka marr? shembullin e orizit, i cili ?sht? nj?ri nga ushqimet q? nuk duhet t? ringrohet.<br /> 7a72e-cb618-cfcb3-5a79d-f65aa-b648c-e2 Torte me mjedra http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=193 WWW.GATUAJ.INFO Mon, 04 Jul 2016 10:37:24 -0500 <img src="http://i64.tinypic.com/20fb6fq.jpg" align="left" alt="" /><br />Nje torte cokollade shum e shijshme me mjedra! ab085-f7f55-74298-3ad76-cb89c-8dd88-bf Toptha energjetik me hurma http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=192 WWW.GATUAJ.INFO Thu, 09 Jun 2016 13:40:00 -0500 <img src="http://i65.tinypic.com/f3fko5.png" align="left" alt="" /><br />Nje nga embelsirat me te shendetshme dhe energjetike! Poashtu mjaft e leht ne pregaditje!<br /> 5f7a7-5c47c-f63c9-31c6c-4407c-51e80-59 Ja pija q? ndalon g?rhitjen ! http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=191 WWW.GATUAJ.INFO Wed, 11 May 2016 07:57:26 -0500 <img src="https://i.ytimg.com/vi/LjUG2C_DdpY/mqdefault.jpg" align="left" alt="" /><br />Pas nj? dite t? gjat? n? pun?, e gjitha ?far? mendojm? pasi t? shkojm? n? sht?pi ?sht? t? ham? dhe t? shkojm? menj?her? n? shtrat p?r t? fjetur.<br /><br />K?shtu, asgj? nuk e kompleton dit?n ton? m? mir? se nj? gjum? prej 8 or?ve pran? partnerit. Por, ?far? n?se dikush g?rhet me z? aq t? lart? sa q? ju mban zgjuar t?r? nat?n? Nervozuese apo jo?<br /><br />Por, mos u brengosni pasi q? ka nj? zgjidhje p?r ju. N?se jeni t? interesuar q? t? reduktoni g?rhitjen ekziston nj? pije natyrale q? mund ta p?rgatitni.<br /> 3611a-9f8f8-e6233-31361-2988b-16685-19 Mbushje me mish pule per tortilla http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=190 WWW.GATUAJ.INFO Tue, 09 Feb 2016 15:30:00 -0600 <img src="http://i65.tinypic.com/svnb5c.jpg" align="left" alt="" /><br />Mbushje e shijshme me mish pule dhe speca per tortilla meksikane! 96e55-0f550-fd524-1c832-782cb-aa280-dd Tortilla (pide te holla meksikane) http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=189 WWW.GATUAJ.INFO Tue, 09 Feb 2016 14:40:00 -0600 <img src="http://i64.tinypic.com/4v1y7n.jpg" align="left" alt="" /><br />Tortillat jan ushqim i njohur meksikan-pide te holla qe servohen me mbushje te ndryshme! Receta si ti beni vet ne shtepi! 87381-dbfbe-03dbe-10cf0-26146-fa923-f8 "Chili Con Carne"-re?et e njohur Meksikane http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=188 WWW.GATUAJ.INFO Tue, 09 Feb 2016 04:00:00 -0600 <img src="http://i65.tinypic.com/29ftz8.png" align="left" alt="" />...nje recet e njohur meksikane mjaft e shijshme me mish te gri,fasule te zeza,miser etj! f381e-0329d-7a60d-8efc8-858c8-3e2b4-63 Hummus-krem i njohur oriental me leblebija http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=187 WWW.GATUAJ.INFO Thu, 04 Feb 2016 19:20:00 -0600 <img src="http://i63.tinypic.com/kbw0hl.jpg" align="left" alt="" />Mvarsisht prej vendeve perbersit pak ndryshojn por vetem dallime te vogla te sasia dhe erezat! Pervec e shijshme eshte edhe shum e shendetshme! 26a3e-07051-8dc49-300f3-75699-0e75b-82 Dobit e fasules http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=186 WWW.GATUAJ.INFO Sun, 31 Jan 2016 09:00:00 -0600 <img src="http://i67.tinypic.com/rsdkpt.jpg" align="left" alt="" />Fasulja permban shum proteina,vitamina te shendetshme per zemer dhe antistres sic jan vitamina B, pastaj acdi folik, K, riboflavin?s (B2) dhe B3, minerale:hekur dhe kalcium,fosfor, magnez, zink,natrium... b0f6f-9bc08-96666-ff3a3-4b3bc-205f9-2e Marmalad me fara chia dhe mjedra http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=185 WWW.GATUAJ.INFO Sat, 30 Jan 2016 10:08:13 -0600 <img src="http://i68.tinypic.com/2rrp7ag.jpg" align="left" alt="" />Nje marmalad pervec e thjesht ne pregaditje edhe e shendetshme...vetem me perberes natyral dhe 0 sheqer.Alternativ ideale ne vend marmaladave te zakonshme qe kan shum sheqer!<br /><br /><br /> 97441-6e3e2-0249f-6bc01-ad8e3-82c33-42