Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet :: RSS Re-aggregation http://kercova.net Mp3 shqip 2017 , video shqip 2017, Forum , Lajme Fri, 28 Jul 2017 02:32:53 UTC http://backend.userland.com/rss/ xreggregator Mp3 shqip 2017 , video shqip 2017, Forum , Lajme Torte me mjedra http://www.gatuaj.info/modules/news/article.php?storyid=193 WWW.GATUAJ.INFO Mon, 04 Jul 2016 10:37:24 -0500 <img src="http://i64.tinypic.com/20fb6fq.jpg" align="left" alt="" /><br />Nje torte cokollade shum e shijshme me mjedra! ab085-f7f55-74298-3ad76-cb89c-8dd88-bf Rama mesazh deputetėve: Ia dolėm! Fitorja, pėrgjegjėsia mė e madhe http://tvgurra.net/blog/2017/06/27/rama-mesazh-deputeteve-ia-dolem-fitorja-pergjegjesia-me-e-madhe/ TV Gurra Tue, 27 Jun 2017 08:57:48 +0000 <span class="arial14 "><strong>Kryeministri Edi Rama fton nėpėrmjet njė mesazhi qė u ka dėrguar deputetėve tė tij, tė gjithė socialistėt qė tė festojnė mė 18.30 nė sheshin ?Skėnderbej?.</strong></span> <span class="arial14 linkszi ">?Ia dolėm!?, shprehet Rama. <strong>Mesazhi i plotė</strong>: ?Ia dolėm! Ia dolėm aty ku askush pėrveē nesh nuk e besonte se do ia dilnim! Shqiptarėt na kanė bėrė nderin mė tė madh qė mund t?i bėhet njerėzve qė kėrkojnė votėn e popullit pėr tė mishėruar aspiratat, ėndrrat dhe shpresat e tyre! Kjo fitore ėshtė pėrgjegjėsia mė e rėndė qė mund tė merrnim mbi shpatullat tona. Ka fituar Shqipėria qė kėrkon shtet, punė, mirėqenie kundėr partive qė kėrkojnė tepsinė e pushtetit nė kurriz tė popullit e nė dėm tė shtetit! Njė bravo e madhe tė gjithėve ju dhe gjithė njerėzve qė u angazhuan nė vijėn e parė tė betejės pėr Shqipėrinė qė duam Sot nė orėn 18:30 nė sheshin Skėnderbej, pėr pėrqafimin e kėtij momenti historik, me tė gjithė ata qė duan dhe mund tė na bashkohen nga Tirana e nga ēdo qark Rroftė Partia Socialiste e Shqipėrisė Rroftė Shqipėria?. </span> 08b9e-49527-8b3ed-07f43-fb912-4df9b-49 Hahn e Mogherini vlerėsojnė zgjedhjet nė Shqipėri http://tvgurra.net/blog/2017/06/27/hahn-e-mogherini-vleresojne-zgjedhjet-ne-shqiperi/ TV Gurra Tue, 27 Jun 2017 08:52:55 +0000 <span class="arial14 "><strong>Zv.presidentja e BE-sė dhe njėkohėsisht pėrfaqėsuesja e lartė e Politikės sė Jashtme dhe Ēėshtjet e Sigurisė, Federica Mogherini, pėrmes njė deklarate tė pėrbashkėt me komisionerin e Zgjerimit dhe Fqinjėsisė, Johannes Hahn, kanė vlerėsuar zgjedhjet nė Shqipėri.</strong></span> <span class="arial14 linkszi ">Sipas tyre, zgjedhjet parlamentare tė 25 qershorit nė Shqipėri u zhvilluan nė mėnyrė tė qetė dhe tė rregullt, e qytetarėt pėrfituan nga njė ofertė e gjerė politike nė njė moment tepėr tė rėndėsishėm pėr procesin e integrimit tė Shqipėrisė nė BE. Duke cituar edhe raportin paraprak tė misionit tė mbikėqyrjes sė zgjedhjeve nga OSBE-ODIHR, garuesit zgjedhorė patėn mundėsi tė bėnin fushatė lirshėm dhe liritė fundamentale tė tubimit dhe shprehjes u respektuan. Edhe korniza e pėrgjithshme zgjedhore dha bazat e duhura pėr tė zhvilluar zgjedhje tė lira dhe demokratike. Gjithsesi, dy pėrfaqėsuesit e BE-sė thonė se kanė mbajtur shėnime mbi rezervat e shprehura nga vėzhguesit nė lidhje me politizimin e organizmave zgjedhore si dhe zbatimin jo konsistent tė ligjit. ?Ne presim masat e pėrshtatshme ndaj gjetjeve paraprake tė misionit tė OSBE-ODIHR-it, e veēanėrisht ndaj akuzave pėr blerje votash dhe presion ndaj votuesve, si dhe ndėrhyrjen e paautorizuar tė aktivistėve tė partive, qė mund tė minojnė besimin e publikut te zgjedhjet?. Megjithatė, ata thonė se me tė mbaruar procesi zgjedhor, BE-ja do tė angazhohet pėr mbėshtetjen e qeverisė sė re nė lidhje me reformat dhe procedimin e mėtejshėm tė procesit tė integrimit nė bllokun europian. ?Vazhdimi i Reformės nė Drejtėsi dhe lufta kundėr trafikimit dhe kultivimit tė narkotikėve do tė jetė me rėndėsi tė veēantė nė kėtė aspekt?, thuhet nė deklaratė. Nė fund zotohen edhe pėr partneritetin e vazhdueshėm me Shqipėrinė nė promovimin e bashkėpunimit rajonal dhe marrėdhėniet e fqinjėsisė sė mirė.</span> 0fe34-27b0c-91a3d-90e2a-4b54a-62cf3-a2 Eh more Blerim Latifi, mos u merr me shqiptarėt e Maqedonisė dhe me Komandant Hoxhėn? http://ina-online.net/eh-blerim-latifi-mos-u-merr-shqiptaret-e-maqedonise-dhe-komandant-hoxhen/ Portalb Thu, 27 Jul 2017 23:18:16 +0000 <p>Gėzim Kelmendi Eh more Blerim Latifi, mos u merr me shqiptarėt e Maqedonisė dhe me Komandant Hoxhėn, por trego sa mijėra euro i keqpėrdore nga buxheti i Kosovės ? Ti para se me fol pėr ata burra tė mėdhenj ( shqiptarėt e Maqedonisė) dhe Komadant Hoxhėn tė cilėt luftuan pėr lirinė dhe pavarėsinė e vendit [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="http://ina-online.net/eh-blerim-latifi-mos-u-merr-shqiptaret-e-maqedonise-dhe-komandant-hoxhen/">Eh more Blerim Latifi, mos u merr me shqiptarėt e Maqedonisė dhe me Komandant Hoxhėn?</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="http://ina-online.net">Iliria News Agency</a>.</p> 8406e-74c5d-9a4f3-3cbe6-4deea-27fbd-5e Ja kush do tė jetė ministri nga Maqedonia nė Qeverinė kryeministrit Rama http://ina-online.net/ja-kush-te-jete-ministri-nga-maqedonia-ne-qeverine-kryeministrit-rama/ Portalb Thu, 27 Jul 2017 21:58:48 +0000 <p>Edi Rama fitoi bindshėm zgjedhjet nė Shqipėri, duke i krijuar atij komoditetin qė ta krijojė vet Qeverinė, pa ndonjė partner e edhe pėr tė eksperimentuar politikisht. Njė nga ?eksperimentet? e Ramės u tha tė jetė Ministria e Jashtme, tė cilėn kryeministri shqiptar mund ta ketė rezervuar pėr dikė nga Kosova, njofton agjencia e lajmeve INA. [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="http://ina-online.net/ja-kush-te-jete-ministri-nga-maqedonia-ne-qeverine-kryeministrit-rama/">Ja kush do tė jetė ministri nga Maqedonia nė Qeverinė kryeministrit Rama</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="http://ina-online.net">Iliria News Agency</a>.</p> 9f2f4-746c5-ca2ce-dda3b-e5513-676d4-83