A do tė bėhet ministėr Lube Boshkoski? Ja ēfarė thotė

Data 2017/11/14 7:11:31 | Tema: MaqedoniaLideri i partisė “Tė Bashkuar pėr Maqeodninė”, Lube BOshkovski, sė shpejti do tė bėhet ministėr dhe pėr atė ėshtė rezervuar njėra nga vendet e lira ministrore. Sipas informatave jo-zyrtare tė “Fokus-it”, Boshkoski do tė ulet nė karrigen e Ramiz Merkos, i cili deri para se tė zgjidhej kryetar i Qytetit tė Strugės, ishte ministėr pa resor, njofton Portalb.mk.

Nė njė deklaratė pėr “Fokus”, Boshkoski thotė se ende nuk ėshtė informuar pėr kėsi vendimi dhe se tani pėr tani bėhet fjalė pėr spekulim

“Askush zyrtarisht s’mė ka informuar pėr kėsi vendimi”, thotė Boshkoski i cili nuk mohon se ka pasur bisedime partiake pėr kėtė temė.

Boshkoski ishte pjesė e ekipit tė LSDM-sė, nė zgjedhjet lokale, por vetėm ka dhėnė mbėshtetje nėpėrmjet partisė sė tij, duke mos kandiduar pėr asnjė funksion.

/portalb


Ky artikull vjen nga Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet
http://kercova.net

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
http://kercova.net/modules/news/article.php?storyid=5071