Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Lajme nga Rajoni
(1) 2 3 4 ... 23 »
Rajoni : Kroati i Bosnjės pi helm nė gjykatėn e Hagės pasi i konfirmohet dėnimi me 20 vjet burgim (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/29 6:42:51 (674 Lexime)Njė seancė dėgjimore pėr krime lufte nė Hagė ėshtė pezulluar pasi qė i akuzuari piu njė lėng pėr tė cilin tha se ishte helm pasi e dėgjoi vendimin.

Sllobodan Praljak ishte njėri nga gjashtė ish-liderėt politikė e ushtarakė tė kroatėve tė Bosnjės qė u paraqit para gjykatės, raporton BBC.

Ai u dėnua me 20 vjet burgim mė 2013 pėr krime nė Mostarin lindor.

Mė shumė... | Nuk ka asnjė koment

Rajoni : Ja si reagoi Mlladiq kur e kuptoi se mori burg tė pėrjetshėm (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/22 6:44:55 (1050 Lexime)Gjykata e Hagės ka dėnuar me burgim tė pėrjetshėm ish gjeneralin serb, Ratko Mlladi tė cilit iu shqiptua dėnim me burg tė pėrjetshėm.

Pas shqiptimit tė dėnimit, Mlladiq nuk ka pėrfillur urdhrat e gjyqtarit nė seancė, duke kundėrshtuar ashpėr dėnimin, pėr ēka ėshtė dhėnė urdhėr qė tė largohet nga salla.


Mė shumė... | Nuk ka asnjė koment

Rajoni : Burg pėrjetė pėr “kasapin e Ballkanit” Ratko Mlladiē
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/22 5:23:26 (228 Lexime)Gjykata e Hagės dha sot njėrin prej vendimeve mė tė pritura tė saj, atė pėr komandandin e ushtrisė serbo-boshnjake, Ratko Mladiē, njeriu qė u kthye nė njėrin prej tė arratisurve mė tė kėrkuar tė botės, pėrpara se tė bėnte llogaritė me drejtėsinė, transmeton TCH.
Mladiē u shpall fajtor pėr krime lufte dhe krime tė tjera kundėr njerėzimit dhe pėr gjenocid pėr rolin e luajtur nė masakrėn e Srebrenicės, akuza kryesore nė kėtė proces.

Mė shumė... | Nuk ka asnjė koment

Rajoni : “Serbia po e humbė njė tjetėr Kosovė” – mbi 1.200 fshatra drejt zhdukjes
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/22 4:13:36 (445 Lexime)Fshatrat serbe janė nė “vdekje”. Kjo ngase nė madje 86 pėr qind tė tyre numri i banorėve po zvogėlohet drastikisht, derisa rreth 1.200 janė nė fazėn e zhdukjes sė plotė.

E madhėsia e tyre ėshtė e pėrafėrt me gjithė territorin e Kosovės, ėshtė paralajmėruar tė premten nė forumin “Ushqim pėr Evropė” nė Vėrdnik, raporton Novosti, pėrcjell Koha.net.
“Pėrveē tendencės negative demografike, njė prej problemeve kryesore tė fshatrave tė sotme ėshtė edhe gjendja jo e mirė ekonomike dhe fragmentimi i pasurisė, si dhe numri gjithnjė mė i madh i banorėve tė moshuar. Mirėpo problemet mė tė mėdha janė vėrejtur nė rajonet malore”, ka thėnė Dragan Shkoriq, kryetar i Kėshillit pėr fshatra nė Akademinė Serbe tė Shkencave.

Mė shumė... | Nuk ka asnjė koment

Rajoni : Provokojnė grekėt, djegin flamurin shqiptar me inicialet e UĒK-sė para ambasadės shqiptare (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/17 1:13:41 (354 Lexime)Dhjetėra grekė me flamurin e kombit tė tyre nė duar janė mbledhur pėrpara Ambasadės Shqiptare pėr tė djegur flamurin e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.
Nė protestėn e mbajtur pak ditė mė parė, ata kanė hedhur thirrje antishqiptare, ndėrsa nė videon e postuar nė rrjetet sociale shihen teksa brohorasin.

Mė shumė... | Nuk ka asnjė koment

(1) 2 3 4 ... 23 »
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
center>
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.