Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Mijėra palaēo pėr karnavalin e Rio De Zhaneiros (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/16 11:42:38 (382 Lexime)


Mijėra palaēo kėtė vit do tė jenė pjesė e karnavalit nė Rio. Shkolla e sambas Sao Klemente qė do tė marr pjesė nė karnaval pėrgatitet tė performojė nė mėnyrė mė gazmore nė performancėn e saj, duke pėrgatitur kostumet e palaēove me tė cilėt do tė performojnė nė karnavalin mė tė famshėm nė botė, qė mbahet nė Brazil.


"Kjo nuk ėshtė njė temė shumė e komplikuar, e tregon historinė e palaēove dhe zhvillimin e tyre deri mė sot", tha Rosa Magales, drejtor i shkollės Sao Klemente.

Pėrgatitjet pėr karnaval janė njė nga bizneset mė tė njohura nė botė, ēdo vit me mijėra artistė dhe disenjatorė janė tė angazhuar pėr tė. Nė Brazil, papunėsia ėshtė nė rritje, kėshtu qė ngjarja konsiderohet si njė mundėsi e mirė pėr pėrfitim sezonal. Nėpėrmjet performimit me palaēo shkolla e sambas Sao Klemente shpreson ti japė qytetit njė arsye shtesė pėr tu buzėqeshur.

Bojana Simonoviq/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.