Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Turqia gati pėr sulm eventual, vė nė gatishmėri 18 bombardues F -16
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/11/25 15:48:05 (542 Lexime)


Pas rrėzimit tė aeroplanit rus, Forcat e Armatosura tė Turqisė sė bashku me artilerinė, tanket dhe autoblindat kanė lėvizur drejt kufirit tė Turqisė me Sirinė.

Artileria turke dhe tė gjitha mjetet ushtarake po lėvizin nėn masa tė rrepta tė sigurisė, mė pastaj do tė vendosen nė vendin e caktuar nė kufi me Sirinė, raportojnė mediat turke, transmeton lajmi.net

Aeroplanėt F-16 ruajnė kufirin.

Pas rrėzimit tė aeroplanit rus, duke pasur parasysh mundėsinė e sulmeve ruse, Turqia ka mobilizuar aeroplanėt e saj luftarakė. 18 aeroplanė tė tipit F-16 janė vendosur nė afėrsi tė kufirit tė Turqisė me Sirinė, ku edhe po kontrollojnė sigurinė e kufirit, transmeton lajmi.net

Aeroplanėt e kanė urdhrin “Gjuaj”.

Forcat e Armatosura tė Turqisė, duke pasur parasysh mundėsinė e kundėrpėrgjigjes sė aeroplanėve rusė, u kanė thėnė pilotėve tė tyre qė tė godasin tė gjitha caqet e panjohura dhe tė gjitha fluturaket qė shkelin vijėn ajrore tė Turqisė pa paralajmėrim. Turqia ka mobilizuar shumė avionė luftarak nė kufi, ndėrsa poashtu ka ngritur numrin e aeroplanėve nė ndėrrimin e natės nga 4 nė 8.


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.