Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Paro Macja robot qė kushton 5 mijė dollarė(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/15 10:33:35 (581 Lexime)


Pėr ata qė janė lodhur me kujdesin ndaj kafshėve shtėpiake, tani mė ky problem ėshtė zgjidhur. Njė mace robot, ėshtė projektuar pėr tė imituar njė kafshė tė vėrtetė. Ajo mjaullon dhe nėpėrmjet senzorėve tė instaluar, macja elektronike reagon si njė mace e vėrtetė.

E pėrbėrė nga gėzofi dhe shumė e kėndshme pėr t’u prekur. Madje macja ka edhe zorrė elektronike pėr tė pėrēuar ndjesinė tek njerėzit tė njė krijese tė gjallė. Macja robot me emrin Paro ėshtė njė produkt japonez, i dizajnuar pėr personat qė vuajnė nga vetmia, me qėllim qė ajo tė jetė gjithmonė pranė tyre. Macja elektronike kushton 5 mijė dollarė dhe ėshtė konsideruar edhe si terapi mjekėsore pėr personat e moshuar.

/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.