Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : EKSKLUZIVE: Shkup, nesėr protestojnė gazetarėt
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/11/25 14:50:00 (611 Lexime)


Shoqata e gazetarėve tė Maqedonisė, Sindikata e gazetarėve dhe Instituti maqedonas i mediave nesėr nė ora 11, para Klubit tė deputetėve do tė organizojnė protestė, pėr shkak refuzimit tė partive politike qė tė nė bisedime tė inkuadrohen edhe pėrfaqėsues tė gazetarėve, raporton Portalb.

Kreu i SHGM-sė Naser Selmani pėr Portalb ka konfirmuar protestėn e nesėrme. Sipas tij, mosinkuadrimi i gazetarėve nė bisedime ėshtė i papranueshėm.

“Nesėr ora 11, para Klubit tė deputetėve, do tė protestojmė pėr mospėrfshirjen tonė nė bisedimet ku po trajtohet problemi i mediave. Ne nuk kėrkojmė tė shkojmė atje t’u imponojmė qėndrimet tona, por ėshtė e drejtė e jona tė dimė se pėr ēfarė bisedojnė dhe pėr ēfarė merren vesh partitė politike lidhur me mediat, ne kėrkojmė qė tė na jepet mundėsi t’i shohim zgjidhjet, t’i analizojmė dhe tė kemi mundėsi qė tė ndėrtojmė qėndrime para se tė miratohen nė Kuvend. Kjo ėshtė ideja jonė, do tė bėjmė ēmos t’i bindim partitė politike se kjo mėnyrė jo transparente e bisedimeve ėshtė jo produktive. Ėshtė e paimagjinueshme tė vendosėsh pėr fatin e gazetarėve, ndėrsa gazetarėt dhe mediat i pėrjashton nga procesi”, tha pėr Portalb Selmani.

Burime tė Portalb brenda grupeve punuese thonė se pėr njė moment takimi i sotėm mes grupeve punuese ku ėshtė diskutuar ēėshtja e mediave ėshtė ndėrprerė, por me presion tė ndėrkombėtarėve ajo ka vazhduar.

Pas pushimit disa ditor, sot nė Klubin e deputetėve kanė vazhduar bisedimet pėr pyetjet lidhur me mediat. Lehtėsuesi Piter Vanhojte kėto ditė ka qenė nė konsultime nė Bruksel, pasi u tejkalua edhe njė afat nga Marrėveshja e Pėrzhinos. Lehtėsuesi Piter Vanhojte ka caktuar ditėn e premte si ditė tė fundit pėr finalizimin e problemit tė mediave./Portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.