Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Pastrimi i listės zgjedhore dhe ligji pėr mediat nė fokus, Van Haute: Nuk ka pasur marrėveshje qė sekretari gjeneral tė jetė shqiptar(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/14 11:55:53 (486 Lexime)


Pas njė pauzė tė gjatė, grupet e punės tė partive politike sot janė takuar sėrish pėr tė biseduar rreth ēėshtjeve tė hapura siē janė metodologjia e pastrimit tė listave zgjedhore dhe ligji pėr media. Ndėrmjetėsi Piter Van Haute shpreson se punėt do tė ecin mė mirė se mė parė. Ai tha se shpreson qė tė arrihet marrėveshje, pėrdersia palėt bisedojnė dhe nuk zihen.

I pyetur se pėrse u desh kaq kohė qė tė vazhdojnė bisedimet, Van Haute thotė se disa personave ju duhet mė shumė kohė qė tė kuptojnė se nevojiten ndryshime.

“Nuk ėshtė e lehtė pėr disa persona qė tė kuptojnė se ndryshimet janė tė nevojshme, siē janė tė kėrkuara edhe nga Komisioni Evropian, dhe Unioni Evropian. Dhe duhet tė pranojmė dhe tė zbatojmė kėto ndryshime nė mėnyrėn mė tė mirė. Jemi duke punuar nė kėtė drejtim, Komisioni Shtetėror Zgjedhor ėshtė duke punuar shumė nė kėtė drejtim, janė duke diskutuar afatet dhe mėnyrat se si tė pastrohet lista zgjedhore. Jam i bindur se nė njė pikė do tė kemi zgjedhje tė drejta”, thekson Van Haute.

Ndėrmjetėsi komentoi edhe zgjedhjen e fundit tė sekretarit tė pėrgjithshėm tė KSHZ, duke mohuar zėrat e partive politike se ka pasur marrėveshje qė sekretari i pėrgjithshėm i kėtij komisioni tė jetė shqiptar.

“Marrėveshja ka qenė qė pėr kėtė ēėshtje tė vendos Komisioni Shtetėror Zgjedhor”, shtoi ai.

Van Haute shpreson se, qė sot do tė mbyllen tė dy ēėshtjet pėr tė cilat do tė diskutohet, ajo pėr pastrimin e listave zgjedhore dhe tė pėr ligjin e mediave, qė ti mundėsohet komisionarit Han tė bisedojė me krerėt e partive, pėr ēėshtje mė tė rėndėsishme.

Pėrgatiti: Furkan Saliu/Tv21/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.