Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Skandal i ri nė MPB, 70 mijė formularė pėr patententa shoferi nė depot e ministrisė(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/14 11:03:57 (352 Lexime)


Vetėm disa ditė pas emėrimin tė Oliver Spasovskit nė pozitėn e ministrit tė punėve tė brendshme, nė magazinėn e MPB-sė pa procesverbal dhe pa kurrfarė evidence janė vendosur 70 mijė kopje tė patentave tė shoferit. Spasovski dyshon se ato janė pėrdorur pėr shitje dhe me to janė vjedhur identitete dhe janė bėrė keqpėrdorime tjera. Dokumentet janė zbuluar gjatė njė vizite tė paparalajmėruar tė magazinės mė datė 26 nėntor.

“Patenta tė njėjta shoferi veē mė ekzistojnė nė evidencėn e MPB-sė. Bėhet fjalė pėr dokumente tė njėjta me numra tė njėjtė serik, me numra tė njėjtė tė patentė shoferit, 70 000 Tip A. 70 mijė patentat e para janė shėnuar nė magazinėn e MPB-sė 1 vit e nėntė muaj mė parė, mė 7 shkurt 2014. Kam dėshmi tė punėtorėve se ndihmėsi qė punon nė kėtė sferė ėshtė njoftuar se nė magazinė kanė arritur patenta shoferi tė falsifikuara, por nuk ka reaguar”, deklaroi Oliver Spasovski, ministėr i punėve tė brendshme.

Vetėm pas marrjens sė urdhrit pėr regjistrim, siē thotė Spasovski, udhėheqėsi i sektorit ka kuptuar se skandali nuk mund tė fshihet dhe ditėn e nesėrme ka dėrguar letėr nė firmėn gjermane “Giseke dhe Devrient”, furnizuese tė patentave me tė cilėn nė vitin 2010 MPB-ja bėri kontratė pėr furnizimin e makinave pėr pėrpunimin e dokumenteve personale. Spasovski ėshtė takuar me udhėheqėsit e kėsaj kompanie, ndėrsa ata janė befasuar pėr atė se askush nuk i ka informuar pėr ekzistimin kopjeve tė dokumenteve.

“Me kopjet e patentė shoferit ndoshta bėhen pėrpjekje pėr keqpėrdorime serioze tė identiteteve tė qytetarėve. Mund tė jetė edhe identiteti im ose i juaji. Penguam keqpėrdorim tė identiteteve. Unė nuk u pajtova qė kėto 70 mijė patenta shoferi tė tėrhiqen nga firma, por do formoj komision i cili do t’i asgjėsoj` kėto formularė”, tha Oliver Spasovski, ministėr i MPB-sė.

Sipas Spasovskit, ekzistojnė indikacione serioze se ndoshta tashmė janė shitur formularė pėr patentė shoferi, kriminalitet ky qė arrin nė disa miliona euro.

Maja Jovanovska/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.