Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ermira ngrinė aktivitetet politike, BDI veprimin e saj e cilėson si "demokraci tė brendshme" (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/13 13:13:09 (435 Lexime)


Pėrplasjet e fundit brenda BDI-sė dhe njoftimi i deputetes Ermira Mehemti se i ngrinė tė gjitha aktivitetet politike nė BDI, nga partia e Ahmetit i vlerėsojnė si demokraci tė brendshme. Bekim Neziri shef i shtabit zgjedhor tė BDI-sė madje nuk beson se Mehemti do tė largohet nga BDI-ja, pėrkundrazi Neziri kritikat i sheh nė aspekt pozitiv.

“Deklaratat e deputetes Mehmeti janė deklarata tė cilat mund ti jep ēdo politikan i cili jep kontribut nė BDI, kjo tregon madhėsinė dhe demokracinė brenda BDI-sė. Unė nuk besoj qė Ermira Mehemti, deputetja, do tė shkėputet nga BDI-ja duke e njohur historinė e saj, duke njohur kontributin e saj qė ka dhėnė qė nga viti 2002. Mirėpo besoj qė sugjerimet, kritikat dhe vėrejtjet janė nė drejtim pozitiv. Ēdo personalitet e ka tė drejtėn e vet personale se ku do tė vazhdoj dhe a do tė vazhdoj tė jep kontribut nė njė subjekt apo jo”, deklaroi Bekim Neziri, shef i shtabit zgjedhor tė BDI-sė.

Derisa analisti Arsim Sinani hapin e Mehmetit pėr ngrirje tė aktiviteteve tė saja politike i cilėson si veprim joserioz.

“Mendoj se zonja Mehmeti nė rastin konkret duhet tė bėhet mė serioze, sepse vazhdimisht thotė qė BDI-sė i duhen reforma dhe vepron nė kundėrshtim me atė qė e thotė nė publik. Mendoj se BDI-ja po futet nė fazėn e fundit, nė fazėn nė tė cilėn janė gjetur tė gjitha partitė politike shqiptare, do tė thotė kriza e PPD-sė, riciklimi i PDSH-sė, po i ndodh edhe BDI-sė dhe shihet se ėshtė njė krizė e thellė e lidershipit dhe mendimit tė lirė”, tha Arsim Sinani, analist politik.

Ndėrsa duke komentuar votėn pro Naunovskit nga deputetėt e BDI-sė dhe deklaratėn e Mehemtit se ka votuar pėr shkak tė presioneve, Sinani thotė se BDI-ja mund ti ketė borxh Naunovskit, por jo edhe shqiptarėt qė partia e Ahmetit tė votoj njė albanofob nė krye tė komisionit kundėr diskriminimit.

“Shqiptarėt e Maqedonisė nuk i kanė borxh Naunovskit dhe kalibrit tė njerėzve tė Nedellkovskit tė cilėt propagandojnė njė radikalizėm tė skajshėm. Unė nuk e kuptoj sėrish zonjėn Mehemti dhe tė gjithė tė tjerėt nė BDI qė i shajnė analistėt, i shajnė njerėzit tė cilėt janė kundėr tyre dhe nga ana tjetėr i votojnė prej te Goce Dellēevi e deri tek tė gjithė patriotėt maqedonas dhe nė anėn tjetėr neve na shiten se janė njerėz qė i mbrojnė vlerat e UĒK-sė. Tradhtia nuk ka brina, edhe kjo qė e bėn BDI-ja ėshtė njė tradhti qė u bėhet shqiptarėve tė Maqedonisė”,u shpreh Arsim Sinani, analist politik.

Mehmeti mori njė vendim tė kėtillė pasi kėrkesat e saja pėr reforma brenda BDI-sė hasėn nė vesh tė shurdhėr. Ndonėse kohėve tė fundit kėrkesat e saja pėr reforma mbetėn nėn hijen e angazhimit tė saj pėr provimin e ‘Noterit’. Mehmeti madje akuzoi disa funksionarė tė BDI-sė duke i quajtur ‘hiena’ apo z. Selfie’ duke aluduar nė kėtė rast bashkėpartiakun e saj Artan Grubi.

Bedri Rexhallari/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.