Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : "Aston martin” nė Maqedoni, Qeveria nuk zbulon se sa mjete do tė ndajė pėr kompaninė(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/12 11:31:48 (427 Lexime)


Qeveria ka ofruar kushte tė shkėlqyera financiare pėr kompaninė britanike nė humbje Aston Martin qė tė vijė nė Maqedoni dhe tė prodhojė automjete. Zėvendėskryeministri Vlladimir Peshevski refuzoi tė njoftojė se sa para tė qytetarėve tė Maqedonisė, si ndihma financiare do tė derdhen nė kompaninė britanike qė kėrkon njė lokacion tė ri pėr fabrikėn e vet.

"Qeveria si deri tani e mbron politikėn se nuk komenton asnjė emėr apo detaj nga bisedimet me cilindo investitor qė kemi. Pra, nė kėtė temė tė veēantė unė nuk do dėshiroja tė komentoj mė tej nė pajtim me pėrcaktimin tonė si edhe deri tani" deklaroi Vlladimir Peshevski, zėvendėskryeministėr.

Sipas informatave jozyrtare, shuma qė do ti paguhet kompanisė nė humbje Aston Martin ėshtė dyshifrore. Flitet pėr 70 milionė euro apo ēdo qytetar i kėtij shteti, prej foshnjės e deri te mė i moshuari do ta ndihmojė kėtė kompani britanike me 35 euro. Se i gjithė ky tregim i prodhimit tė kėtij automjeti luksoz i ngjanė filmave tė Xhejms Bondit, ku ai i vozit kėto automjete, ėshtė edhe zhdukja e pabesueshme e lajmeve nga faqet e internetit tė mediave pro-qeveritare. Edhe pse njė ditė mė parė u publikua nė Reuters, nga mediat pro-qeveritare fillimisht u transmetua si njė sukses i ri i qeverisė, por sot ky lajm nuk gjendet nė faqet e Veēerit, Dnevnikut, Alfas dhe mediave tė tjera.

Goran Temenugov/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.