Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Deputeti qė para 18 viteve shpalosi flamurin kombėtar nė Parlamentin e Maqedonisė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/11/25 7:11:22 (1058 Lexime)Sali Ramadani ėshtė njė protagonistė i politikės nė Maqedoni nė periudhėn nga mesi i viteve tė 90-ta si deputet i PPDSH apo mė vonė PDSH-sė nė Parlamentin e Maqedonisė.

Ai sot ėshtė i harruar dhe kaloi edhe ky viti dhe nuk u pėrkujtua asnjė fjalė pėr deputetin e guxishėm, i cili mė 8 korrik tė 1997 nga foltorja e Parlamentit tė Maqedonisė nxorri flamurin kombėtar dhe e shpalosi pranė sallės sė Parlamentit. Kjo ngjarje tensionuese ndodhi vetėm njė ditė para ngjarjeve tė Gostivarit tė 9 korrikut tė vitit tė njejtė.

Shėrbimet e Parlamentit reaguan fuqishėm, por Ramadani nuk u tremb. Derisa njė pjesė e madhe e mediave dhe ekspertėve maqedonas pėr ēėshtje juridike, qė edhe sot janė protagonistė aktual nė politik kėrkuan arrestimin e tij. Kryetar i Parlamentit ishte socialdemokrati Tito Petkovski, i cili reagoi ashpėr, duke kėrkuar ndėrhyrjen e shėrbimeve pėr heqjen e deputetit tė PPDSH-sė nga foltorja.

Veprimtarė dhe bashkėpunėtor tė tij kanė rikujtuar 8 korrikut dhe aktin e shpalosjes dhe mbrojtjes tė flamurit shqiptar nė foltoren e Parlamentit tė Maqedonisė, gjė qė nxiti reagimin e deputetėve dhe krerėve maqedonas tė Parlamentit.

Ata kėrkojnė qė kjo ditė tė jetė historike pėr shqiptarėt dhe tė organizohet pritje tė posaēme pėr deputetin Sali Ramadani, aktivitete pėrkujtimore me rastin e kėsaj date nė gjitha trojet shqiptare dhe diasporė.

Shėrbimi pėr informim i ish-deputetit Ramadani paralajmėron se ai do tė rikthehet nė politikė dhe se siē thuhet kėtė e presin me padurim qytetarėt e Kėrēovės dhe shqiptarėt nė Maqedoni. (INA)


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.