Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate Online



Google Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : “Mediat”, Vanhojte nga Brukseli kthehet me strategji tė re(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/10 11:51:22 (422 Lexime)


Me vizitėn e tre eurodeputetėve Vajgėll, Kukan dhe Hovit, rifillojnė bisedimet mes palėve pėr reformat nė media. Mėsohet se bisedimet e grupeve tė punės pritet tė zhvillohen me strategji tė re. Kjo pėr shkak se ndėrmjetėsi Piter Vanhojte gjatė qėndrimit nė Bruksel ėshtė konsultuar me shefat e tij dhe ka marrė sugjerime pėr zhvillim e mėtejmė tė bisedimeve.

Afrimi i datės sė zgjedhjeve ka vėnė nė kategori urgjente reformimin e mediave, si pikė e rėndėsishme e marrėveshjes pėr tė cilėn partitė u zotuan se do ta zbatonin pėr tė siguruar baraspeshė gjatė raportimit dhe krijuar kushte pėr zgjedhje tė lira dhe demokratike. Parėsore nė fushėn e mediave mbeten: ligji i mediave, taksa radiodifuzive, reklamimi qeveritar, RTVM-ja dhe kėshillat mediatik. Ndėrkohė tre eurodeputetėt Ivo Vajgėll, Eduard Kukan dhe Riēard Hovit do tė takojnė prokuroren speciale Katica Janeva dhe pėrbėrjen e re tė KSHZ-sė. Ėshtė paraparė takim edhe me liderėt e partive kryesore Ahmeti, Thaēi dhe Zaev. Ndėrsa pėr shkak tė vizitės sė tij nė SHBA, eurodeputetėt nuk do tė mund ta takojnė kryeministrin Gruevski. Pas vizitės sė treshes sė BE-sė, nga fundi i javės sė ardhshme nė Shkup do tė qėndrojė edhe komisionari pėr zgjerim dhe fqinjėsi Johanes Han i cili pritet tė ndikojė nė pėrshpejtimin e zbatimit tė pikave tė mbetura tė marrėveshjes politike tė Pėrzhinės.

Krenar Sadiku/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.