Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Analistėt: Ahmeti s’mund ta mbyll Jugohromin, e lėre mė tė zgjidhė emrin(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/9 11:33:02 (422 Lexime)


Pėrderisa Ali Ahmeti dhe BDI nuk kanė forcė tė mbrojnė interesat e shqiptarėve nė Maqedoni dhe tė mbyllin Jugohromin qė i helmon, kuptohet se ai nuk mund tė jetė faktor i cili do tė zgjidhė ēėshtjen e emrit

Kėshtu vlerėsojnė analistėt n ė vend vizitėn e djeshme tė Ahmetit nė Athinė, ndėrsa shtojnė se kundėrpėrgjigja e kryeministrit Gruevski ndaj tij ishte ironike dhe dėshmonte nėnshtrueshmėrinė. Gazetari Naim Sinani, vlerėson se partitė shqiptare fillimisht duhet tė mbrojnė interesat e qytetarėve tė tyre dhe pastaj tė mbrojnė interesat e tė tjerėve.

“Tani nuk e kam shumė tė qartė se ēfarė mbrohet nė Athinė pėr interesat e shqiptarėve derisa ne jemi dėshmitarė se subjektet politike shqiptare nuk arrijnė t’i mbrojnė shqiptarėt nga ndotja, respektivisht, Jugohromi u mbyll atėherė kur vet deshti dhe jo qė ishte ndonjė rezultat i ndonjė vendimi tė Qeverisė me kėrkesė tė subjektit politik, shqiptar nė rasti konkret. Prandaj vizitat e kėtilla nėse nuk kanė ndonjė prapavijė pėr tė dėrguar ndonjė mesazh tė kryeministrit Gruevski, atėherė vizitat e kėtilla kanė vetėm njė tendencė, qė tė krijojnė njė opinmion para qytetarėve shqiptarėve se gjoja subjekti politik nė fjalė po merret me ēėshtje madhore siē ėshtė kontesti me emrin”, ka deklaruar gazetari Naim Sinani.

Analisti politik Ismet Ramadani vlerėson se deklarata ironizuese e Gruevskit pėr vizitėn e Ahmetit nė Athtinė, dėshmon pozicionin nėnshtrues qė BDI-ja ka ndaj VMRO-DPMNE-sė, duke pasur parasysh se Ahmeti nuk ka ndėrtuar edhe pozicion tė brendshėm ndaj Gruevskit. Sipas Ramadanit, me kundėrpėrgjigjen e menjėhershme, kryeministri dje dėshmoi se fjalėn e parė dhe tė fundit, pėr zgjidhjen e shumė ēėshtjeve dhe tė emrit e ka vetėm Gruevski.

“Ai ironizon me kėtė vizitė dhe nė njė mėnyrė opinionit ose simpatizuesve tė vetė donė t’u thotė se ‘punė e madhe qė ka shkuar Ali Ahmeti nė Athinė, ai qė vendos ose ata qė vendosin pėr ēėshtjen e emrit jemi ne’. Dhe nė njė mėnyrė vetėm konfirmohet edhe njėherė njė pozicion nė vazhdimėsi nėnshtrues i BDI-sė ndaj VMO-DPMNE-sė dhe krejt kjo nė fund, sigurisht se ka njė epilog qė fare nuk ndikon nė zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit”, ka thėnė analisti Ismet Ramadani.

Analistėt po ashtu nėnvizojnė edhe faktin se nėse Ahmeti ka gjetur vullnet tek pala greke pėr zgjidhjen e emrit, pse nuk ka forcė qė pėr kėtė tė bindė edhe Nikolla Gruevsin me tė cilin ndaj pushtetin. Sipas Sinanit dhe Ramadanit, kjo vizitė nuk dot ė kontribuojė aspak nė zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit, ashtu siē mbet edhe vizita tė cilėn e Ahmeti e bėri nė Athinė nė vitin 2013. Kryeministri Nikolla Gruevski duke komentuar vizitėn e kreut tė BDI-sė nė Athinė tha se Ali Ahmeti, Musa Xhaferi dhe Fatmir Besimi, kan shkuar si pėrfaqėsues vetėm i BDI-sė dhe nuk kanė asgjė tė re pėr tė biseduar.

Mefail Ismaili /SHENJA/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.