Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Prishtinė, shpėrndahen protestuesit, tėrhiqet dhe policia (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/9 10:32:57 (467 Lexime)


Janė shpėrndarė protestuesit, ndėrkohė edhe policia po tėrhiqet.

Njė grup i protestuesve po kthehet nga rreth i madh i qytetit, tė prirė nga kryetari i VV-sė Visar Ymeri. Disa nga protestuesit janė duke mbajtur nė duar gurė dhe shkopinj. Situata ėshtė e qetė.

Mijėra protestues nė sheshin “Skėnderbeu”

Afėr 100 mijė qytetar i janė pėrgjigjur thirrjes sė opozitės pėr tė protestuar kundėr qeverisė sė Kosovės. Nė protesta edhe pėrkundėr tentimeve pėr tė mbajtur rend, pati raste ku situata eskaloi deri aty ku disa protestues hodhėn koktej motolovi shishe me ngjyrė dhe mjete tjera piroteknike nė drejtim tė ndėrtesės qeveritare por pati edhe kundėrpėrgjigje nga policia e cila me gaz lotsjellės tentoi ti shpėrndajė protestuesit.

Njė kėnd i ndėrtesės sė Qeverisė sė Kosovės ka marrė flakė nga shishet e shumta tė Molotovit qė protestuesit me maska kanė gjuajtur nė drejtim tė Qeverisė pas tė cilės ka ndėrhyrė edhe policia e Kosovės e cila u ėshtė kundėrpėrgjigjur protestuesve me gaz lotsjellės dhe ka filluar ti shpėrndajė ata.

Disa nga protestuesit revoltėn e kanė shprehur edhe duke gjuajtur me mjete piroteknike dhe shishe me ngjyrė nė drejtim tė ndėrtesės sė qeverisė edhe pse personat e angazhuar nga vetė protestuesit pėr tė ruajtur rendin, kanė tentuar tė pengojnė ēdo mėnyrė tė shprehjes sė revoltės nė mėnyra tė dhunshme.

Subjektet opozitare njoftuan se nė protestė kanė qenė tė pranishėm afėr 100 mijė veta ndėrsa protestėn e quajtėn si mė tė madhe tė pasluftės.

Para protestuesve ka folur lideri I AAK-sė Ramush Haradinaj I cili akuzoi qeverinė se po pėrdor dhunė ndaj atyre qė nuk po e pėrkrahin mė.

Ndėrsa lideri I Nismės pėr Kosovėn Fatmir, ka thėnė se asnjė shtet evropian nuk pėrkrah qeveri qė shkel kushtetutėn mesazh tė cilin e ka pėrcjell edhe lideri I Vetėvendosjes Visar Ymeri.

Protestuesit kanė brohoritur edhe emrin e ish liderit tė Vetėvendosjes Albin Kurti I cili ende ėshtė nėn arrest shtėpiak pasi akuzohet pėr shkaktim tė rrezikut tė pėrgjithshėm, masė kjo e cila u ėshtė shqiptuar edhe njė numri tė deputetėve tė kuvendit tė Kosovės./Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.