Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Shėrbimi sekret serb planifikon vrasjet mes krishterėve dhe muslimanėve shqiptar !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/9 6:37:14 (570 Lexime)


Shteti shqiptar ėshtė lehtė tė shkatėrohet nėse ekziston vullnet te shėrbimet serbe. Kjo ėshtė deklarata qė tronditė Ballkanin dhe vjen nga bashkėpuntori i intelegjencės serbe dhe mik i afėrt me ish drejtorin e intelegjencės serbe, Dejan Luciq .

Ai kėto komente i bėri nė intervistėn e fundit nė emisionin “Nė Qendėr” ku i fton shėrbimet sekrete serbe pėr nxitjen e luftės qytetare nė Shqipėri shkruan Zhurnal-Maqedoni.


Ai hapur fton shėrbimet intelegjente serbe tė nxisin luftė cilvile ndėr shqiptarėt duke pėrēarė ata nė vija fetare dhe fisnore. “Shteti shqiptar ėshtė lehtė tė shkatėrohet nėse ekziston vullnet te shėrbimet serbe. Nuk ėshtė vėshtirė tė grinden shqiptarėt ndėrmejt veti, Toskėt dhe Gegėt, tė krishterė dhe muslimanė. Nė linja fisnore dhe fetare lehtė mundet tė shkatėrohet shteti shqiptar, ndėrsa me luftė qytetarė nė Shqipėri tretet endėrra pėr Shqipėrinė e Madhe”, thotė ai duke e elaboruar njė nga skenarėt e mundshėm pėr tė shkaktuar luftė civile nė Shqipėri dhe ndėr shqiptarėt raporton Zhurnal.

Ai ėshtė i bindur se nėntoka serbe me mbėshtejten e shėrbimeve tė intetelegjencės mund tė shkaktojė nė ēdo kohė luftė nė Shqipėri. “Vritni njė politikan shqiptar, akuzoni konkurentin e tij dhe ja luftė fisnore mes shqiptarėve. Nėse shkaktoni konflikt mes Thaēit dhe Haradinajt ēdoherė mund ta ndizni zjarrin”, parashikon bashkėpuntori i intelegjencės serbe dhe mik i afėrt me ish drejtorin e intelegjencės serbe, Dejan Luciq.

/zhurnal.mk


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.