Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Punėsimi i invalidėve, Spasov pranon vonesat pėr pagesėn e kontributeve (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/8 11:30:42 (409 Lexime)


Zėvendėsministri i Punės dhe politikės sociale Dime Spasov pranoi se shteti ka vonuar pagesėn e kontributeve pėr sigurim pensional dhe shėndetėsor pėr personat me aftėsi tė kufizuara. Ai pranoi gjithashtu se po vonohet edhe pagesa e parave pėr kategoritė e tjera tė personave tė cilėt janė tė punėsuar me programe qeveritare. Spasov tha se kėtė vit duhet tė tejkalohen kėto probleme.

“Pėrveē kėsaj ne kemi krijuar mundėsi edhe kėto 180 milionė denarė ose njė pjesė e kėtyre parave tė shkojnė pėr kthim tė kontributit pėr kompanitė qė punėsojnė persona me aftėsi tė kufizuara, tashmė nė shtator ka pasur njė pagesė mė tė madhe, dhe me ndryshimet ligjore, dhe nė vitin 2016 - duhet tė kapėrcehet problemi i vonesės. Qė do tė thotė se tė gjitha parakushtet janė plotėsuar”, deklaroi Dime Spasov, Zėvendės ministėr i Punės dhe politikės Sociale.

Njė pjesė e biznesmenėve, por edhe Partia pėr emancipimin e plotė tė romėve ka akuzuar Spasovin pėr shkak tė pagesės sė vonuar tė kontributeve. Sipas tyre njė pjese e pronarėve kanė filluar mos tu japin paga punonjėsve me aftėsi tė kufizuara, disa janė larguar nga puna ndėrsa shumė kompani kanė vėnė ēelėsin nė derė. Spasov tha se vonesa e fundit e pagesave ishte pėr shkak tė njė nėnshkrimi tė ministres teknike Frosina Remenski.

“Tė gjitha fondet pėr planet operative pėr punėsim janė transferuar rregullisht me pėrjashtim tė njė vonesė nė Ministrinė, ose pėr masėn e punėsimit tė subvencionuar pėr individėt me aftėsi tė kufizuara ku pritet nėnshkrim njė periudhė mė tė gjatė tek ministrja teknike Remenski”, tha
Dime Spasov , Zėvendės ministėr i Punės dhe politikės Sociale.

Mbi lėshimet nė punėn e Ministrisė sė Punės, derisa ka qenė nė krye Spasovi, akuza lėshoi edhe Ministrja e tanishme teknike Frosina Remenski e cila njoftoi pėr padi pėr shkak se edhe pse ka pasur obligim, Spasov nuk ka vendosur pėr ankesat e mbi 1.400 qytetarėve shfrytėzues tė ndihmės sociale. Pos Remenski, padi ndaj Spasovit paralajmėroi edhe kreu i Partisė pėr emancipimin e pėrgjithshėm tė Romėve Samka Ibraimovski.

Verica Pavllovska/Alsat-M/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.