Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme :  Volkswagen prezanton minibusin Budd-e(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/6 13:33:21 (469 Lexime)


Ky koncept ėshtė i bazuar nė teknologjinė e fundit pėr veturat elektrike tė zhvilluar nga Volkswagen e cila nuk emeton fare gazra tė dėmshme nė atmosferė. Me njė mbushje tė vetme baterish, ky model mund tė pėrshkoj 533 km distancė. Karakteristikė e vecantė e kėtij modeli ėshtė interktiviteti dhe lidhja me sistemet tjera jashtė veturės.

Volkswagen ka hapur dyert drejt sė ardhmes me konceptin e minibusit Budd-e i cili ėshtė prezantuar nė CES 2016 nė Las Vegas.

Ky koncept ėshtė i bazuar nė teknologjinė e fundit pėr veturat elektrike tė zhvilluar nga Volkswagen e cila nuk emeton fare gazra tė dėmshme nė atmosferė. Me njė mbushje tė vetme baterish, ky model mund tė pėrshkoj 533 km distancė, transmeton Express. Karakteristikė e vecantė e kėtij modeli ėshtė interktiviteti dhe lidhja me sistemet tjera jashtė veturės.

I pajisur me gjeneratėn e ardhshme tė Infotainment sistemit ky model ka mundėsi qė tė lidhet dhe sinkronizohet me sistemin smart tė shtėpisė suaj apo ndonjė sistemi tjetėr telekomunikues. Po ashtu interaktiviteti me veturėn do tė bėhet pėrmes ekraneve tė cilėt reagojnė ndaj prekjes dhe gjesteve.

Sistemi i ri i veturave elektrike nga Volkswagen i quajtur Modular Electric Drive Kit (MEB) do tė mundėsoj mbushjen e baterive deri nė kapacitetin 30% brenda 30 minutave, gjė qė pėrbėn hap tė madh nė industrinė e veturave elektrike./tetovasot/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.