Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Qendra pėr Menaxhim me Kriza apelon pėr kujdes nė vozitje(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/5 11:54:24 (438 Lexime)


Pavarėsisht se kėto ditė nuk ka pasur intensitet tė lartė tė reshjeve tė borės, por pėrsėri ka shkaktuar disa pasoja nė komunikacion dhe nė kėmbėsorė. Sipas Ministrisė sė brendshme nga 31 dhjetori, deri mė 4 janar nė Shkup ka pasur 52 aksidente rrugore, 4 prej tyre kanė qenė tė rėnda nga tė cilat 4 persona janė nė gjendje tė rėndė fizike, ndėrsa 21 persona kanė marr lėndime tė lehta.

Pavarėsisht se kėto ditė nuk ka pasur intensitet tė lartė tė reshjeve tė borės, por pėrsėri ka shkaktuar disa pasoja nė komunikacion dhe nė kėmbėsorė. Sipas Ministrisė sė brendshme nga 31 dhjetori, deri mė 4 janar nė Shkup ka pasur 52 aksidente rrugore, 4 prej tyre kanė qenė tė rėnda nga tė cilat 4 persona janė nė gjendje tė rėndė fizike, ndėrsa 21 persona kanė marr lėndime tė lehta. Nga Qendra pėr Menaxhim me Kriza apelojnė pėr kujdes nė vozitje, ndėrkaq konsiderojnė se nuk bėhet fjalė pėr gjendje tė jashtėzakonshme.

“Gjatė dy-tre ditėve tė kaluara nuk janė shkaktuar probleme shumė tė mėdha, komunikacioni nė tė gjitha rrugėt e vendit zhvillohet normalisht. Nga raportet qė kemi nga Lidhja Auto Moto dhe nga Rrugėt e Maqedonisė, rekomandohet vozitje e kujdesshme me kontroll tė shpejtėsisė dhe respektimi i shenjave tė komunikacionit. Intensiteti i akseve rrugore jashtė zonave tė qytetit ėshtė i qetė, ndėrkaq nė kalimet kufitare nuk ka vonesa tė tepruara pėr hyrje dhe dalje nga shteti”, deklaroi Nadica Vckova , Qendra Pėr Menaxhim me Kriza.

Nga kjo qendėr ėshtė bėrė apel deri te qytetarėt dhe pronarėt e dyqaneve qė tė respektojnė rregullin ligjor qė parasheh pastrimin e oborreve dhe rrugės pėrpara oborrit tė tyre, me qėllim qė tė lehtėsojnė qarkullimin normal tė automjeteve. Nga Enti hidrometeorologjik gjatė ditėve nė vijim parashikohet ngritje tė temperaturave me reshje tė vogla tė shiut, ndėrsa nga e enjtja do tė ketė ulje tė temperaturave.

“Nesėr nėnėqielli ynė do tė bjerė nėn ciklonin e ndikimit tė klimės mesdhetare qė do tė thotė se do tė kemi kohė me diell, do tė ketė edhe reshje tė pėrkohshme tė shiut gjatė orėve tė natės pėr shkak tė masės ajrore relativisht tė ngrohtė qė vjen nga Mesdheu, ndėrsa borė do tė bjerė vetėm nė lartėsitė mė tė larta malore. Nė mbrėmjen e sė enjtes do tė ketė rėnie tė masės ajrore qė vjen nga veriu e cila do tė shkaktojė uljen e temperaturave ditore ashtu qė temperaturat e ditės nuk do tė ndryshojnė shumė nga ato tė mėngjesit”, tha Lence Rizova, Enti Hidrometeorologjik.

Qytetarėve iu bėhet thirrje qė tė respektojnė obligimin ligjor qė deri mė 15 mars nė mjetet e tyre vozitėse tė posedojnė pajisjet e dimrit, pavarėsisht gjendjes momentale tė motit.

Agron Vrangalla/Alsat-M/Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.