Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Mė 15 Janar, Qeveria e re. Gruevski do tė largohet para kohe (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/3 17:34:50 (372 Lexime)


Para 15 Janarit, Nikolla Gruevski do tė dorėhiqet nga detyra e kryeministrit. Ai kėtė e konfirmoi edhe sot, duke thėnė se do tė respektojė atė pėr tė cilėn janė marrė vesh dhe se do tė tėrhiqet 100 ditė para zgjedhjeve, qė janė caktuar mė 24 prill. Megjithatė ai nuk dėshiroi tė zbulojė sot se kush do tė jetė pasardhėsi i tij, qė do tė udhėheq qeverinė e pėrkohshme qė do tė organizojė zgjedhjet.


“Nė pėrputhje me marrėveshjen, mė 15 janar do tė zgjidhet Qeveria e re, me kryetar tė Qeverisė pėr realizimin e zgjedhjeve. Paraprakisht gjithsesi do tė pasojė dorėheqja ime, por pėr atė se kush do tė jetė kryetar i qeverisė pėr realizimin e zgjedhjeve do tė publikohet pasi qė partia VMRO-DPMNE do tė sjell vendim”, tha Nikolla Gruevski, Kryeministėr i RM.

Zgjedhjet e parakojhshme tė caktuara nė fund tė prillit janė rezultat i Marrėveshjes sė Pėrzhinės. Megjithatė ajo pėr tė cilėn janė dakorduar liderėt e katėr partive mė tė mėdha VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH, ende nuk ėshtė zbatuar nė pėrpikmėri.

Ende mbetet pezull marrėveshja pėr reforma nė media, mungesa e kompletimit tė Komisionit Shtetėror Zgjedhor, dhe problemi me mosfunksionimin e Komisionit hetimor parlamentar pėr aferėn e pėrgjimeve. Eurokomisioneri pėr zgjerim, Johannes Han paralajmėroi vizitėn e tij tė radhės nė Shkup nga mesi i kėtij muaji, me qėllim tė rivendos nė tryezėn e negociatave, pikat kontestuese tė Marrėveshjes sė Pėrzhinės. Pėr vizitėn e paralajmėruar tė eurokomisarit Han, kryeministri Gruevskit sot dha njė pėrgjigje tė shkurtėr.

“Pėr ate se ēfarė do t`i them Hanit, do tė ju tregojė, atėherė kur do t`ia them atij”, shtoi Gruevski.

Sipas Marrėveshjes sė Pėrzhinės, Gruevski duhet tė dorėhiqet 100 ditė para zgjedhjeve, ndėrsa propozimi pėr kryeministrin e ri qė do tė ketė detyrė tė pėrkohshme deri nė zgjedhje do tė duhet tė dal nga VMRO-DPMNE.

Pėrgatiti: Edin Rastoder /tv21


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.