Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Albin Kurti:Qeveria e Isa Mustafės rrėzohet sė shpejti!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/3 14:08:30 (436 Lexime)


Ish-lideri i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti nė njė intervistė pėr agjencinė Kosovapreess ka shprehur besimin e tij tė plotė pėr rrėzimin e shpejtė tė qeverisė sė kryeministrit Isa Mustafa. Kurti ka thėnė se Mustafa do tė shkarkohet njėjtė sikur edhe ministri serb, Jabllanoviqi. Pas vendimit tė Gjykatės Kushtetueses, sipas deputetit Albin Kurti nuk ka mbetur asgjė tjetėr pos zgjedhjeve tė parakohshme parlamentare.


Opozita e bashkuar sipas tij ėshtė njė mundėsi e re ndėrsa shprehu bindjen se kjo mundėsi e re do tė forcohet dhe do tė zgjerohet nė pėrballje me sfidat gjithnjė mė tė mėdha qė e presin Kosovėn nė vitin 2016. Por ai nuk e thotė nėse nė zgjedhje Vetėvendosje do tė jetė e bashkuar me AAK dhe Nismėn. Kurse, propozimin pėr t’u bėrė Hashim Thaēi-president, Kurti e sheh si njė ēmenduri qė vėshtirė se do tė ndodhė nėse kemi parasysh kohėn intensive qė do ta pėrbėjė janari i kėtij viti.

“Natyrisht nėse nuk ka dorėheqje do tė ketė rrėzim, por gjithsesi ėshtė mė mirė qė tė ketė dorėheqje se sa rrėzim. Ne nuk i kemi caktuar ende datat e protestave tė tjera nė vijim, mirėpo ashtu siē ėshtė e sigurt kjo protestė, ashtu do tė jetė e sigurt se do tė ketė edhe pas nėntė janarit…. Ne nuk pėrdorim dhunė. Ne jemi aty tė paarmatosur. Janė policia e cila paraqet njė lloj eskadroni tė nėpunėsve tė padrejtėsisė dhe dhunės, gjithnjė nė shėrbim tė regjimit, ajo e cila po pėrdor dhunė ndaj protestuesve. Nė vitin 2015, kėshtu ishte dhe uroj qė mos tė jetė edhe nė vitin 2016. Ne nuk do ta rrėzojmė me dhunė kėtė qeveri, por me trysnin civile tė popullit tė Kosovės. Mustafa pati thėnė se nuk do ta shkarkojė as Jabllanoviqin, mirėpo e dimė shumė mirė se kjo ndodhi. Ashtu siē e shkarkoi Jabllanoviqin do ta shkarkojė edhe vetveten," deklaroi Albin Kurti, Vetėvendosje.

/alsatm


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.