Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Bilanci i festimeve, dy vdekur ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/1/1 11:24:33 (535 Lexime)


Dy viktima qė nė nisje tė vitit 2016, njė nė Ohėr, tjetri nė Shtip. Njė 26 vjeēar nga Ohri rreth orės 2:30 ėshtė gjetur i vdekur nė njė rrugė tė qytetit. Me automjet tė ndihmės sė shpejtė ėshtė dėrguar nė spital, por ka vdekur nė repartin kirurgjik. Shkaku i vdekjes deri tani ėshtė i panjohur, edhe pse nė bazė tė hetimeve tė para dyshohet se bėhet fjalė pėr vrasje. Nė vendin ku ėshtė gjetur, ka kryer inspektim polica dhe prokurori publik, ndėrsa trupi i tė ndjerit ėshtė dorėzuar pėr autopsi. Personi i dytė i vdekur ėshtė njė 38 vjeēar nga Shtipi nė njė aksident qė ndodhi 20 minuta pas ardhjes sė vitit 2016. Aksidentin e shkaktoi njė bashkėqytetar i tij 22 vjeēar, te i cili janė gjetur 1.45 promil alkool. Nė Shkup, disa nė vend qė ta festojnė Vitin e Ri pėrfunduan nė spital, kush nga dehja, kush nga duhani dhe disa kanė pėsuar thyerje dhe lėndime nė rrahje dhe aksidente trafiku.


"Gjatė natės janė kontrolluar 30 persona nė gjendje tė dehur, prej tė cilėve 60 pėr qind ishin meshkuj dhe 40 pėr qind femra. Mė parė kishte mė shumė femra. Tė mitur nėn moshėn 18 vjeēe ishin vetėm gjashtė persona, nga tė cilėt mė e vogla ishte 14 vjeēe,” u shpreh Nestor Popovski, u.d drejtor i Departamentit tė Toksikologjisė.

"Gjatė ditės sė djeshme janė ekzaminuar 97 pacientė prej tė cilėve nė orėt e pasdites dhe nė mbrėmje janė ekzaminuar 43. Gjashtė prej tyre janė aksidente, 6 rrahje dhe tė tjerat janė lėndime gjatė rėnies nė terren tė rrėshqitshėm apo nė shtėpi," deklaroi Jasmina Ēabukovska- drejtoreshė e Klinikės pėr sėmundje kirurgjike.

"Nė prag tė Vitit tė Ri gjithsej kemi pasur 62 ndėrhyrje , nga tė cilat 8 pėr shkak tė helmimit nga alkooli. Nė orėt e hershme tė mėngjesit ka pasur aksident me njė tė lėnduar,” u shpreh Tatjana Baevska Vuēkoviq, Drejtoreshė e Qendrės Shėndetėsore Shkup.

"U pranuan 63 pacientė, nga tė cilėt 12 tė lėnduar nė aksidente trafiku, dhe 6 nė dhunė apo rrahje," deklaroi Kristian Kostov, nga Qendra kirurgjike Emergjente.

Nė kryeqytet ka pasur festime tė organizuara nė katėr vende - Sheshi Maqedonia, "Skuer Jadran", "Metropolis Arena" dhe salla sportive "Rabotniēki" nė parkun e qytetit, ku kanė festuar rreth 9,800 njerėz. Policia nė Shkup nuk ka pasur ndėrhyrje pėrveē tė njė ndalimi tė njė personi i cili e kishte tepruar me alkool.

Maja Jovanovska /alsatmFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.