Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Shamanėt parashikojnė sėrish sulme terroriste nė Evropė (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/31 11:36:42 (485 Lexime)


Priftėrinjtė paganė peruan tė njohur si shamanė i bėnė ritualet tradicionale me tė cilėt thonė se i parashikojnė ngjarjet nė vitin e ardhshėm. Tė hipur nė brigjet e kryeqytetit tė shtetit jugoamerikan Peru, Lima, pėrmes kėngėve, muzikės dhe ritualeve tė ndryshme Shamanėt thanė se kishin parė disa nga ngjarjet pėr vitin e ardhshėm.


"Unė shoh si qeveria e Maduros nė Venezuelė do tė lėkundet. Presidenti i ri i Argjentinės do tė sjellė progres ekonomik. Evo Morales nė Bolivi mund tė arrijė qėllimin qė vendi i tij tė dalė nė det".

"Ka perspektiva tė mira pėr Shtetet e Bashkuara, ekonomia, vendet e punės. Duhet tė hiqet bllokada nė Kubė. Shohim si Donald Trampi kontravers do tė bėhet njė kandidat presidencial, por populli nuk do ta votojė. Nė Evropė ose nė Francė, sėrish do tė ketė sulme terroriste".

Parashikimet e Shamanėve nė Peru ngjallin shumė interes tė madh mediatik ēdo vit nė kėtė kohė, pikėrisht shkaku i ritualeve tė tyre interesante dhe tė gjalla, por edhe pėr shkak tė besimit tė madh qė kanė nė to qytetarėt e kėtij vendi.

Ivan Bllazhevski /alsatm


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.