Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Australia dhe Zelanda e Re, hyjnė nė 2016-ėn (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/31 11:30:01 (564 Lexime)


Zelanda e Re ėshtė ndėr shtetet e para qė feston ndėrrimin e viteve. Nė ahengun e fillimit tė Vitit tė Ri 2016 nė Aukland kanė dominuar fishekzjarre dhe laserė. Vetėm pėrreth Skaj Tauer-it, ku edhe u organizua manifestimi kryesore, kanė marrė pjesė afro 25 mijė persona. Ata ndoqėn shfaqen me laserė dhe fishekzjarre e cila vinte nga maja e Skaj Tauėr-it dhe qė zgjati disa orė para se akrepat e orės shėnuan vitin e ri 2016.


Ky manifestim ėshtė mė i madh qė ėshtė organizuar ndonjėherė pėr festat e fundvitit nė kėtė vend, pėr tė cilin janė siguruar mė shumė se 500 kg fishekzjarrė, njė ton pajisje dhe 10 kilometra tela ndriēues.
Vetėm disa orė pas, vitin e ri e feston edhe njė pjesė e Rusisė dhe Australia. Dubai edhe sivjet do ta shėndrrisė Burj Khalifėn e cila njihet si njė ndėr ndėrtesat mė tė mėdha nė kontinentin e Azisė dhe ndėr mė tė bukurat nė botė, e cila gjatė festės sė fundvitit i ngjan edhe bredhit gjigant.

Derisa disa vende tė Afrikės festojnė vitin e ri nė periudha tė ndryshme brenda vitit si mesi i janarit apo edhe shtatori, tė tjerėt si Egjipti dhe Etiopia do ta festojnė bashkėrisht me pjesėn tjetėr tė rruzullit tokėsor pra edhe kėtij vendi nuk do ti mungojė festimi madhėshtor.

Krenar Sadiku /alsatm

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.