Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota :  Aktuale Merkel: Migrantėt janė njė mundėsi pėr Gjermaninė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/31 5:54:32 (482 Lexime)


Shoqėria dhe ekonomia gjermane do tė pėrfitojnė nga fluksi i qindra-mijėra refugjatėve, ka thėnė kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Nė fjalimin e saj pėr Vitin e Ri, drejtuar kombit, Merkel ka thėnė se integrimi i migantėve, shumica prej tyre myslimanė qė ikin nga lufta nė Lindjen e Mesme, do t’i kushtojė Gjermanisė “kohė, fuqi dhe para”.


Por, vendi ėshtė mjaft i fuqishėm pėr ta pėrballuar, marrė parasysh papunėsinė e ulėt dhe pagat nė rritje, ka thėnė Merkel.

“Ėshtė e vėrtetė se jetojmė nė kohė tė vėshtira. Por, po ashtu ėshtė e vėrtetė se ne mund t’ia dalim, Gjermania ėshtė njė vend i fuqishėm”, ka thėnė Merkel.

Kėtė vit, Gjermania ka pranuar mbi njė milion migrantė, shumė mė shumė se ēdo vend tjetėr evropian.

Merkel ėshtė njė nga pak udhėheqėsit evropianė qė i ka mirėpritur ata, duke thėnė se Gjermania e ka detyrim qė tė strehojė njerėzit qė ikin nga konflikti dhe persekutimi.

Revista Time e ka shpallur Merkelin “person tė vitit”.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.