Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ostreni: BDI-VMRO varfėruan maksimalisht shqiptarėt!
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/31 2:50:33 (367 Lexime)


Kreu i partise me te re shqiptare “UNITETI” Gezim Ostreni u zotua se formacioni i tij politik do tė angazhohet pėr evitimin e problemeve tė akumuluara gjatė qeverisjes sė koalicionit qeveritar VMRO DPMNE – BDI, i cili e solli Maqedoninė nė kėtė kaos politik dhe social0-ekonomik nė tė cilin jetojnė qytetarėt.


“Qytetarėt, fatkeqėsisht i janė drejtuar largimit nga vendi pėr t’i shpėtuar varfėrisė tė krijuar nga qeverisja e keqe, qė nė vend tė kujdesjes pėr ta u kujdes pėr ndėrtimin e skulpturave tė ndryshme tė Shkupit 2014, qė historikisht nuk i takojnė kėtij sheshi.Qeveria e gaboi drejtimin. Ajo investoi pėr tė ndėrtuar tė kaluarėn e sajuar nė ėndrrėn e saj pėr prejardhjen antike e jo pėr tė ardhmen. Nė kėtė ėndėrr e pėrfshiu edhe njė pjesė tė qytetarėve maqedonas, tė cilėt sikur nėn hipnozė i besonin pushtetit, qė nė mėnyrė tė pa skrupull i mbushnin llogaritė bankare nga mita dhe korrupcioni, duke kontribuar pėr varfėrimin e pjesės mė tė madhe tė qytetarėve, njerėzve tė papunė, qė kanė nevojė pėr ndihmė sociale pėr tė siguruar bukėn e gojės”, theksoi kryetari i UNITETI-t, Gėzim Ostreni.

Sipas tij, UNITETI gjatė vitit tė ardhshėm, gjithashtu, do tė angazhohet pėr pėrmirėsimin e gjendjes sė mjerueshme tė qytetarėve, duke zhvilluar luftėn pa kompromis kundėr korrupsionit dhe mitės. Do tė angazhohet pėr realizimin e plotė tė barazisė tė qytetarėve shqiptarė dhe tė tjerėve nė nivel shteti; pėr pėrmirėsimin e gjendjes ekonomike, shfrytėzimin e drejtė tė buxhetit; do tė angazhohet pėr zbatimin e Kartės evropiane pėr vetėqeverisjen lokale ashtu qė qeverisja nė komunė dhe qark t’u takojė qytetarėve. “UNITETI do tė angazhohet qė pėr tė gjitha rastet ku qytetarėt shqiptarė dėmtohen nga pėrdorimi i dhunės nė rrugė e gjetiu si dhe atėherė kur cėnohet dinjiteti i tyre nga sjelljet naciste tė individėve ose grupeve, bartėsit e funksioneve tė mbajnė pėrgjegjėsi”, ka thene kryetari i “UNITETI”-t Gezim Ostreni.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.