Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Erdogani viziton Arabinė, mbreti ia hap dyert e Qabes
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/30 9:20:00 (416 Lexime)


Presidenti turk Rexhep Tajip Erdoan, i cili qėndron per vizitė nė Arabinė Saudite, njėherėsh ka kryer Umren.
Erdoan kaloi nė Mekė, pas takimit me Mbretin e Arabisė Saudite, Salman bin Abdul-Aziz Al-Saud.
Arabia Saudite hapi derėn e Qabesė pėr Presidentin turk Erdogan, pasi mori urdhėr nga mbreti pėr njė veprim tė tillė.


Zonja e Parė Emine Erdogan, ministri i jashtėm turk Mevlüt Ēavuşoğlu, Ministri i Energjisė dhe Burimeve Natyrore Berat Albayrak dhe Ministri i Ekonomisė Mustafa Elitas shoqėruan Presidentin turk.

Marrėveshja

Vizita e Mekes erdhi pas takimit tė ministrit turk tė Punėve tė Jashtme, Mevlüt Ēavuşoğlu, dhe homologut tė tij saudit,Adel al-Jubeir, dhe takimit tė presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan me mbretin e Arabisė Saudite, Selman bin Abdul-Aziz Al-Saud.
Presidenti turk Erdogan dhe Mbreti i Arabisė Saudite Al Saud diskutuan marrėdhėniet dypalėshe dhe ēėshtjet rajonale gjatė takimeve nė Riad.
Gjatė takimeve, liderėt e tė dy vendeve ranė dakord mbi rėndėsinė e koordinimit nė mes dy vendeve nė trajtimin e ēėshtjeve rajonale gjatė kohėve kritike, gjithashtu duke theksuar partneritetin miqėsor dhe strategjik ndėrmjet dy shteteve.
“Turqia mbėshtetė nismėn e vendeve islame kundėr terrorizmit,” – tha Ēavuşoğlu.

Takimi i rėndėsishėm

Takimi mes Arabisė Saudite dhe Turqisė ishte i rėndėsishėm pėr shkak tė faktit se Arabia Saudite dhe Turqia pėrkrahin njė zgjidhje pėr krizėn siriane pa presidentin sirian Bashar al-Asad, ndėrsa Rusia dhe Irani janė aleatėt mė tė mėdhenj tė regjimit tė Asadit.
Takimi ishte planifikuar nė njė periudhė kohore gjatė sė cilės marrėdhėniet mes Rusisė dhe Turqisė kanė qenė tė tendosura.mesazhi

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.