Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ahmeti-Gruevski vazhdojnė realizmin e “Skopje-2014”, vendosin permendore te reja
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/27 18:26:20 (442 Lexime)


Vazhdon vendosja e pėrmendoreve nė qendėr tė Shkupit, por kėsaj radhe pa emėr e pa autor. Nė Komunėn Qendėr, nė rrugėn e Key-it, ėshtė vendosur njė pėrmendore e re, ndėrkohė qė askush nuk ka informacione pėr tė.

Alsat M kėrkoi shpjegim nga Komuna Qendėr, mirėpo ata ishin tė befasuar nga ky lajm dhe nuk e kishin idenė se pėr ēfarė bėhej fjalė duke thėnė se Qyteti i Shkupit mund tė dijė diēka. Ndėrkohė nga Qyteti i Shkupit tentuam tė merrnim qėndrim, por nuk ishin tė kapshėm. Kamera e televizionit Alsat takoi disa punėtorė qė ishin duke punuar pėrmendoren e re, dhe sipas tyre bėhej fjalė pėr njė imazh qė simbolizon refugjatėt e vendeve lindore qė kalojnė kufirin maqedonas pėr tu stacionuar nė vendet e Evropės.


Edhe nga BDI nuk kishin informacion se pėr ēfarė pėrmendoresh bėhet fjalė. Ndėrsa tė pyetur se kur mund tė pritet vendosja e paralajmėruar tanimė njė kohė tė gjatė nga vetė BDI e pėrmendoreve tė personaliteteve tė rėndėsishme shqiptare, nga partia e Ahmetit fajin e hodhėn tek partitė maqedonase.

“Si duket vendosja e tre pėrmendoreve shqiptare ne sheshin Maqedonia ka bashkuar dy partitė politike maqedonase pėr tė penguar kėtė projekt qė kishte pėr qellim t’i japė karakter shumė-etnik projektit tė trashėguar “Shkupi 2014”. Pėr shkak tė deklaratave kontradiktore midis Ministrisė sė Kulturės dhe Komunės Qendėr ėshtė formuar komision nga grupi ynė parlamentar, i cili do t’i marrė nė pyetje tė gjithė tė pėrfshirėt, do detektoj kush e bllokon kėtė projekt dhe jo vetėm qė do tė kėrkojė realizimin sa mė tė shpejtė por edhe tė kėrkoj pėrgjegjėsi pėr ngecjen”, thuhet nė reagimin e BDI-sė . Pėrtej kėtyre mistereve tė cilat pritet tė zbulohen gjatė ditėve tė ardhshme, karakteri kombėtar shqiptar i projektit “Shkupi 2014”, akoma ngelet nė cilėsinė e premtimeve.

/Agron Vrangalla (Alsat-m)


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.