Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : “Luftė” e madhe nė BDI …!?
Postuar nga redaksia Kyqur 2018/2/5 5:24:58 (586 Lexime)Lufta kishte filluar qė kur BDI u bė pjesė e pushtetit me LSDM-nė. Njerėz tė pangopur tė partisė sė UĒK-sė dėshirojnė qė vdekja ti gjejė nė kolltukėt e pushtetit. Por lufta ishte e heshtur mes fjalėve duke qarkulluar nėpėr kafenetė afėr selive tė degėve tė partive nė tė gjithė qyteteve. Kush do tė ngel drejtor, e kush do tė zėvendėsohet, kush do tė bėhet, kush do tė jetė mė i forti nė parti, e kush me i forti nė ēarshi, ėshtė njė nga luftėrat mė tė reja nė partinė e Ali Ahmetit kėto ditė.


Pas shkarkimit tė tė gjithė drejtorėve tė ASH-sė sė Selės, lufta ėshtė ashpėrsuar, duke hedhur edhe bomba pėr njėri tjetrin, vetėm qė dikush tė vazhdojė mandatin edhe katėr vite, e dikush tė bėhet, dikush tė mbajė me dy duar karrigen e dikush t’ia tėrheq karrigen. Thonė, se lufta mė e ashpėr ėshtė kur bėhet mes njė populli, pasi nuk e din nga tė vjen thika, ai qė tė ka pėrkėdhelur gjatė gjithė jetės tani ta ngul mė thellė thikėn.

Ēdo ėndėrrimtarė nė BDI, qė ka pa ėndėrr duke u bė drejtor, sot ka kujdes nga miku, sepse miku sot ta ngul thikėn. Tė gjithė ėndėrrojnė e tė gjithė rrinė heshtur pranė njėri tjetrit.Sot, nė BDI edhe ai qė dje ėshtė bė anėtarė i kėsaj partie, kishte pa ėndėrr se ishte zgjedhur drejtor dhe qė nė orėt e mėngjesit kishte aplikuar pėr tė marrė certifikatė tė njohur ndėrkombėtare pėr njohjen e gjuhės angleze ose certifikatė APTIS, testin psikologjik dhe testin pėr integrim.

Por tė gjithė kanė tė drejtė, pėr tė aplikuar nė postet qė nuk japin llogari, e qė nuk ju dėgjohet zėri katėr vite, rehatohen, vjen shoferi te dera, ja hap derėn, ja mbyll derėn, vjen e shkon askush se din ēka bėn bile edhe vet nuk ia ka haberin se ēka duhet tė bėjė.

Lufta vazhdon pėr 69 vendeve pėr drejtor dhe 25 zėvėndės, andaj edhe shteti ju zgjati edhe 15 ditė pėr tė aplikuar, nuk dihet nėse do tė ketė rrahje, por siē duket do tė ndodh sikur nė policinė e Tetovės dy zihen i treti fiton.

Megjithat pushteti ėshtė i lezeteēėm.

/TetovaSot/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.