Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Parti e re nga Kėrēova ja kurr do tė hapet !?
Postuar nga redaksia Kyqur 2018/1/10 9:09:27 (1522 Lexime)NJOFTIM
(Per te gjithe bashkekombasit tane qe na pyesin se kur do ta themelojme PPK-ne)
Vellezer e motra!
Ju njoftojme se, ne po planifikojme qe, me 15 mars 2018 (e Ejte), ne Shkup ta mbajme
Kuvendin Themelues te PPK (Partia e Progresit Kombetar), ku do ta themelojme edhe
Keshillin Nismetar te PKK-se.

Kuvendi Themelues i PPK do te zgjedhe Kryetarin dhe Sekretarin e Pergjithshem, si dhe
anetaret e Keshillit Nismetar nga te gjitha komunat shqiptare dhe edhe nga mergata
(diaspora) shqiptare;
Kuvendi Themelues i PPK-se do te percaktoje detyrat per te gjithe anetaret e Keshillit
Nismetar per pergaditjen e te gjithe dokumentacionit te nevojshem dhe edhe te firmave
(nenshkrimeve) te dimosdoshme (mbi 1.000) per regjistrimin e PPK-se.
Pse me 15 mars dhe jo me heret apo edhe me vone?!
Sepse, Levizja Besa (ne Shkurt) dhe ne 11 Mars ASH (Aleanca per Shqiptaret) i kane
kongreset e tyre.
Sepse, konsiderojme se, PPK (Partia e Progresit Kombetar) do te duhet te jete, jo vetem
nje parti e re shqiptare, por edhe nje parti unifikuese e gjithe potencialit politikopatriotik
ne rrethana te reja qe do te krijohen pas kongreseve te dy partive te
sipercekura;
Sepse, konsiderojme dhe vletesojme se, s’i asnjehere me pare, – SOT, kur shqiptaret per
ēdo dite e me shume po e humbasin shpresen te partite ekzistuese shqiptare, ku per
pasoje (ne zgjedhjet e fundit parlamentare) mbi 70 mije shqiptare e votuan LSDM-ne,
shqiptaret kane nevoje per rikthimin e shpreses te nje parti e re shqiptare, te PPK (Partia
e Progresit Kombetar), parti kjo qe me punen e saj vetemohuese do te dije tia arrije
qellimit dhe misionit qe ia ngarkon koha dhe historia;
Sepse, PPK do te udhehiqet nga idealet e larta kombetare, nga ato ideale qe dikur u
udhehoqen edhe ideologet e Rilindjes Kombetare Shqiptare, me ne krye Heroin
Kombetar – Hasan Prishtina, te cilet i shkrinin pasurite e tyre per ta bere Shqiperine dhe
jo si keta politikuajt aktuale ne te gjitha hapsirat shqiptare, te cilet per me shume se dy
dekada e kane shkrire Shqiperine per te krijuar pasuri, jo vetem per veten e tyre, por
(duke vjedhur e plaēkitur) edhe per femijet dhe niperit e sterniperit e tyre;
Sepse, une nismetari i partise se re shqiptare, i PPK (Partia e Progresit Kombetar), me
15 mars te ketij viti (2018) do t’i mbushe plote 40 vjet qe e kam filluar (15 mars 1978)
veprimtarine t’ime politiko-patriotike.
Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj!
Vellezerisht e shqiptarisht,
Mr. Gafurr Adili nga Kerēova

njofton agjencia e lajmeve INA

/INA


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.