Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Nuk ka hyrje nė BE pėr Maqedoninė as nė vitin 2025
Postuar nga redaksia Kyqur 2018/1/10 8:59:00 (223 Lexime)Bashkimi Evropian ka hartuar njė itinerar tė qartė pėr prespektivėn evropiane tė vendeve tė Ballkanit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Nė fillim tė shkurtit Komisioni Evropian do tė bėjė publike “strategjinė e zgjerimit”, e cila ėshtė anoncuar si Strategji pėr anėtarėsimin e Serbisė dhe Malit tė Zi. Por kjo Strategji pėrfshinė tė gjitha gjashtė vendet e Ballkanit Perėndimor, tė cilat gjenden nė procesin e integrimit.


Sipas kėtij dokumenti, Mali i Zi dhe Serbia pritet tė anėtarėsohen nė vitin 2025, ndėrkaq, Shqipėria dhe Maqedonia do tė pėrfitojnė nga proces duke u afruar mė afėr Unionit.

Dokumenti parasheh qė Bosnja dhe Hercegovina tė marr statusin kandidatė nė vitin 2019, ndėrsa Kosova tė pėrfitoj nga liberalizimi i vizave nėse i plotėson kriteret e parapara nga Komisioni Evropian.

Strategjia gjithashtu paradheh qė vendet e rajonit ti zgjidhin kontestet e hapura me fqinjėt.

/(INA)


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.