Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ēmimet rriten, ku mbetėn premtimet e Zaevit?
Postuar nga redaksia Kyqur 2018/1/9 7:39:01 (265 Lexime)Dizeli prej sonte nė mesnatė shtrenjtohet pėr njė denar pėr njė litėr, ndėrsa ēmimi i EUROSUPER BS-98 dhe i Vajit ekstra tė lehtė pėr amvisėrinė rritet pėr gjysmė denar pėr njė litėr, vendosi sot Komisioni Rregullator pėr Energjetikė (KRRE).

Me vendimin bėhet rritje e ēmimeve rafinerike dhe tė ēmimeve me pakicė tė derivateve tė naftės mesatarisht pėr 1,66 gjegjėsisht pėr 1,29 pėr qind.


Ēmimi me pakicė i benzinės EUROSUPER BS-95 mbetet 66,5 denarė pėr njė litėr, EUROSUPER BS-98 do tė shitet pėr 68,5, EUORODIZEL (D-E V) pėr 59,5, ndėrsa Vaji ekstra i lehtė pėr amvisėri (EL-1) pėr 48 denarė pėr njė litėr.

Me vendimin e KRRE pėr 0,764 denarė pėr njė kilogram rritet edhe ēmimi me pakicė i mazutit M-1 NS dhe do tė jetė 29,367 denarė.

Si arsye pėr rritjen e ēmimeve tė derivateve tė naftės prej KRRE e theksojnė pėr 3,81 pėr qind ēmimin mė tė lartė mesatar tė naftės sė pėrpunuar nė tregun botėror nė 14 ditėt e kaluara dhe pėr 1,54 pėr qind kursin mė tė ulėt tė dollarit nė raport me denarin.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.