Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Nga viti i ardhshėm do tė ketė rroga mė tė larta pėr arsimtarėt
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/12/7 4:54:57 (335 Lexime)Gjithsej 25.28 miliard denarė ose 406.55 milionė euro do tė jetė buxheti i vitit 2018 nė arsim qė i bie pesė pėr qind mė shumė se vitin e kaluar, njofton Portalb.mk.

Siē deklaroi sot nė konferencė pėr shtyp ministrja e Arsimit dhe Shkencės, Renata Deskoska, pėr arsim fillor janė parashikuar 45 pėr qind nga buxheti, 19 pėr qind pėr arsim tė mesėm, 26 pėr qind pėr arsimim tė lartė, 6 pėr qind pėr standardet studentore, 2 pėr qind janė parashikuar pėr shkencė, ndėrsa 1.8 pėr administratėn.


“Vitin a ardhshėm do tė ketė rritje tė konsiderueshme tė bllog-dotacioneve pėr komunat me qėllim tė pėrmirėsimit tė kushteve nėpėr shkolla. Pėr kėtė qėllim janė projektuar 600 milionė denarė mė shumė nga buxheti i kėtij viti, qė ėshtė rritje pėr 4.62 pėr qind”, tha Deskoska.

Ministrja paralajmėroi edhe rritje tė rrogave pėr arsimtarėt e shkollave fillore dhe tė mesme pėr pesė pėr qind.

“Buxheti pėr arsimin pėr vitin 2018 ėshtė zhvilluar dhe me tė investohet nė kualitet dhe kushte mė tė mira”, tha Deskoska nė konferencė pėr shtyp nė qeveri.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.