Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Mbreti i Arabisė Saudite paralajmėron Trumpin pėr “Jerusalemin”
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/12/6 3:21:23 (262 Lexime)
Mbreti i Arabisė Saudite, Selman Bin Abdulaziz, nė njė bisedė telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmėruar se tentimi pėr njohjen e Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit do tė dėmtojė negociatat e paqes dhe se do tė shkaktojė rritjen e tensioneve nė rajon, transmeton Anadolu Agency (AA).Sipas lajmit tė agjencisė zyrtare tė Arabisė Saudite, SPA, nė bisedėn e tė dy liderėve pėrveē marrėdhėnieve Rijad dhe Uashington, ėshtė diskutuar edhe pėr zhvillimet nė rajon dhe nė botė. Selman paralajmėroi Trumpin se ndryshimi i statusit tė Jerusalemit do tė dėmtojė negociatat pėr paqen.

Ai ka theksuar rrezikshmėrinė e njė hapi tė tillė, meqė kjo mund tė nxisė gjithė popujt muslimanė pėr shkak tė vendndodhjes tė Jerusalemit dhe meqė Mesxhid-i Aksa ėshtė kibla e parė e muslimanėve.

Mbreti Selman ėshtė shprehur se Arabia Saudite qė nga e kaluara e deri mė tani ka dhėnė mbėshtetje pėr popullin palestinez dhe pėr tė drejtėn e tyre historike.

Mė parė ishte bėrė tė ditur se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka realizuar bisedė telefonike me presidentin e Palestinės, Mahmud Abbas, kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, Mbretin e Jordanisė, Abdullah, dhe ka shprehur planin e tij pėr ta njohur Jerusalemin si kryeqytet tė Izraelit dhe pėr ta zhvendosur ambasadėn e SHBA-ve e cila ndodhet nė Tel Aviv pėr nė Jerusalem.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.