Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : “E hėna e zezė”, policėt qė i nxorėn deputetėt dhe gazetarėt nga Kuvendi janė shpėrblyer nga Jankulloska
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/12/1 3:46:15 (722 Lexime)Ministri i Punėve tė Brendshme, Oliver Spasovski, nė njė deklaratė tha se zyrtarėt policor tė cilėt kanė qenė tė kyēur nė “Tė hėnėn e zezė”, mė 24 dhjetor tė vitit 2012, janė shpėrblyer nga ish ministrja e atėhershme, Gordana Jankulloska, njofton Portalb.mk.

“Na ndodhi 24 dhjetori. Nuk ėshtė reaguar ashtu siē duhet dhe nuk mundej tė pastrohet, pasi qė u ishte dhėnė urdhėr zyrtarėve policor qė tė vijnė dhe t’i nxjerrin me dhunė gazetarėt dhe deputetėt. Dhe jo qė i kanė nxjerrė jashtė, ja publikisht e them, ish ministrja e atėhershme e Punėve tė Brendshme i ka shpėrblyer tė gjithė ata zyrtarė policor me nga 12.000 denarė shtesė nė pagė”, tha ministri i Punėve tė Brendshme, Oliver Spasovski.

Ndryshe, e ashtuquajtura “e hėna e zezė” ėshtė dita kur deputetėt e opozitės dhe gazetarėt me dhunė u nxorrėn nga salla e Kuvendit, me qėllim qė deputetėt e shumicės sė atėhershme tė VMRO-DPMNE-sė tė sjellin buxhetin pėr vitin 2013-tė.

Pėrderisa deputetėt e dy taborėve zhvillonin betejė nė ndėrtesėn parlamentare, jashtė saj, u grumbulluan simpatizues tė dyja palėve, mirėpo nuk erdhi deri te pėrplasja e tyre, edhe pse atmosfera ishte mjaft e tensionuar.

E gjithė kjo rezultoi me krizė politike e cila pėrfundoi me pjesėmarrje tė gjithė partive politike nė zgjedhjet lokale ndėrsa mė pas u formua Komisioni Anketues, anėtarėt e tė cilit konfirmuan se nė atė ditė ėshtė shkelur Kushtetuta e Maqedonisė./portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.