Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Qėndrim Rijanit merr dy ēmime (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/14 5:32:14 (794 Lexime)Edicioni i parė i Festivalit Teatror “Othello” dje pati natėn e pestė, natė kjo qė pjesėmarrėsit nga Kosova, Shqipėria dhe Maqedonia i gjeti nėn ethet e garės pasi qė u dhanė edhe ēmimet pėr paraqitjet e pesė ditėve me radhė, sa edhe zgjati Festivali, njofton Portalb.mk.

Ndėr shfaqjet qė triumfoi nė dy ēmime ishte ajo e Teatrit Shqiptar Shkup, “Darka e Thėrrimeve” nė regji tė Qėndrim Rijanit autor i sė cilės ėshtė Refet Abazi.


Pėr “Darkėn e thėrrimeve”, aktorė tė sė cilės janė Luran Ahmeti dhe Amernis Nokshiqi nga juria nė pėrbėrjet tė sė cilės ėshtė Sulejman Rushitit, Muzafer Etemi dhe Ismet Ramadani u ndanė ēmimi ‘shfaqja mė e mirė’ dhe ‘aktorja mė e mirė’.

Pas marrjes sė ēmimit ‘shfaqja mė e mirė’, regjisori i “Darkės sė thėrrimeve”, Qėndrim Rijani falėnderoi publikun duke vlerėsuar se Festivali “Othello” tė jetė rrėnjė e themelimit tė njė teatri nė Gostivar.

“Faleminderit publikut sepse ėshtė njė kėnaqėsi. Vėrtetė festivali ėshtė rrėnja e hapjes sė njė teatri nė Gostivar. Ėshtė kėnaqėsi e madhe qė kemi kėtė ēmim nė dorė dhe i cili mban vulėn e Teatrit Shqiptar qė nė vazhdimėsi shkon duke bėrė mė i mirė, ka vulėn e Amernisit dhe Luranit e tėrė stafit qė punuam nė shfaqjen “Darka e thėrrimeve”. Shpresoj qė vitin e ardhshėm tė shihemi nė njė institucion, teatėr tė mirėfilltė”, tha Rijani.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.