Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Maqedonia : Zaev: Filloi procesi i zgjidhjes sė problemit me emrin
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/14 3:22:36 (230 Lexime)Kryeministri i Maqedonisė Zoran Zaev pret mė 20 apo 21 nėntor tė mbahet takimi i parė midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndėrmjetėsin e Kombeve tė Bashkuara nė zgjidhjen e kontestit tė emrit, Methju Nimic. Kėtė e deklaroi duke iu pėrgjigjur pyetjes sė gazetarėve pas takimit me kryeministrin slloven, Miro Cerar.

Zaev foli pėr zhvillimin e mėtejmė tė integrimeve evropiane dhe euroatlantike tė Maqedonisė, me ē’rast pėrmendi se nė kėtė drejtim para sė gjithash fokusi vihet nė zgjidhjen e kontestit me Greqinė.


“Kjo ėshtė ēėshtje megjithatė aktuale edhe nė Maqedoni. E logjikshme ishte qė pas pėrfundimit tė zgjedhjeve lokale tė bėhet pėrpjekje e re pėr zgjidhjen e kėtij problemi esencial dhe tė ndjeshėm, tė cilin e ka Republika e Greqisė me emrin tonė kushtetues, ndėrsa i cili njėherėsh ėshtė pengesė pėr proceset tona integruese. Proceset po fillojnė, mė 20 apo 21 nėntor presim tė bėhet takimi i parė midis negociuesve tė tė dyja vendeve, me ndėrmjetėsin Methju Nimic”, tha Zaev.

Theksoi se edhe kėtė muaj pritet intensifikimi i negociatave.

“Ne, nė Maqedoni, po pėrpiqemi tė ndėrtojmė konsensus kombėtar, tė gjithė, presidenti i shtetit, Qeveria, opozita, por nė funksion tė gjetjes sė zgjidhjes dhe jo nė anulimin e tij”, theksoi kryeministri i Maqedonisė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit