Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Aksident : Vdes kėngėtarja shqiptare, lėndohet 32-vjeēari
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/13 10:44:40 (1631 Lexime)Vajza qė ndėrroi jetė nė aksidentin e ndodhur nė hyrje tė Kalimashit pasditen e sė dielės ishte njė kėngėtare e muzikės popullore tė Mirditės, Stela Gjoka.

Ngjarja ndodhi nė rrugėn e Kombit, nė afėrsi tė tunelit tė Kalimashit.

Njė mjet tip “Volkswagen” qė drejtohej nga vetė kėngėtarja doli nga rruga dhe u pėrplas me barrierat.

Njė nga pjesė e trafikndarėses depėrtoi mespėrmes makinės.
29 -vjeēarja nga Mirdita ndėrroi jetė dy orė pas aksidentit, kurse 32 vjeēari nga Ferizaj i Kosovės ndodhet nė spital.

Ende nuk dihet shkaku i kėtij aksidenti dhe pse dyshohet qė paraprakisht makina ishte me shpejtėsi dhe lagėshtira nė rrugė.
Vajza 29-vjeēarje mirditore ishte njė kėngėtare e muzikės popullore.
Ėshtė gazetari dhe publicisti Gjergj Marku, ai i cili ka rrėfyer se sa shumė e donte Stela Mirditėn dhe grupin artistik.

“Ne moshe fare te re, pas njė aksidenti tragjik ne dalje te tunelit te Thirres ne autostrade, ndėrroi jete kėngėtarja Stela Gjoka. Mbaj mend qe me kėrkoi te vinte qe nga Kosova pėr ne “Mirdita Turistike 2017″ me Prena Becin, sepse e donte shume Mirditėn dhe grupin artistik, sidomos kur ai performonte ne Dasmėn Turistike, ndaj atė dite korriku ajo ishte pjese e kanges se granise ashtu e urte, e qeshur dhe tejet korrekte”– shkruan Marku.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.