Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Reagon “komandosi” i Shqipėrisė: Djemtė e Grupit tė Kumanovės u lanė pa mbrojtje ligjore e kombėtare!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/13 10:36:54 (475 Lexime)Ish-ministri i Brendshėm shqiptar, Dritan Demiraj ka reaguar nė lidhje me ēėshtjen e Kumanovės.

Ai shprehet se vendimet pėr kėtė ēėshtje janė tė turpshme dhe tė rrezikshme, shkrun Albeu.

Demiraj bėn thirrje qė tė gjithė sėbashku duhet te ngremė zėrin kudo qe shkelen te drejtat dhe liria e Shqiptareve.


Reagimi i plotė:

“Tė dashur miq,

Ndjej keqardhje te thelle si tė gjithė shqiptarėt nė Shqipėri, Kosovė, Mal tė Zi, FYROM dhe Kumanovė, qė djemtė e saj u lanė pa mbrojtje ligjore e kombėtare, duke u dėnuar nė fillimin e muajit tė Flamurit me 7 shekuj e gjysme burg.

Dėnoj me forcė procesin farsė tė gjykimit antishqiptar, te organizuar pa hetim ndėrkombėtar dhe qė nuk zbardh as tė vėrtetėn dhe as autorėt pėrgjegjės sė tragjedisė dhe tradhetise sė Kumanovės.

Autorėt realė tė tragjedisė sė Kumanovės janė ish-kryeministri Gruevski, ish Ministrja Jankullovska dhe daja i Gruevskit, Sasho Mijallkov, ish kreu i Shėrbimit tė Kundezbulimit tė Maqedonisė.

Heshtja e Tiranės zyrtare pėr kėtė ēėshtje, ashtu si dhe nė rastin e Ballist Morinės, ėshtė e turpshme dhe e rrezikshme. Te gjithe sėbashku duhet te ngreme zerin kudo qe shkelen te drejtat dhe liria e Shqiptareve. “

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.