Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Qeveria e Kosovės jep 219 mijė euro pėr shpenzimet nė rastin “Kumanova”
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/10 4:31:25 (268 Lexime)Qeveria e Kosovės nė mbledhjen e sotme dha 219 mijė euro pėr familjarėt e tė dėnuarve dhe tė vrarėve nė pėrleshjen e Kumanovės, njofton Kallxo.com.

Qeveria sot ndau 219 mijė euro pėr mbulimin e shpenzimeve tė familjarėve tė tė dėnuarve dhe tė vrarėve nė pėrleshjet e 9 dhe 10 majit 2015 nė Kumanovė.

Ndarjen e kėtyre mjeteve e bėri tė ditur kryeministri Ramush Haradinaj.


“219 mijė euro janė ndarė pėr mbulimin e shpenzimeve te familjeve tė tė dėnuarve dhe te vrarėve nė Rastin Kumanova”, tha Haradinaj.

Ai tregoi mė tutje se ēdo familjeje tė tė dėnuarve dhe tė vrarėve do t’u takojnė nga 10 mijė euro.

Pėr ēdo familje do tė ndahen nga 10 mijė euro nga nėnkategoria e rezervave. Obligohet Ministria e Financave t’i bėjė kėto ndarje”, tha Haradinaj.

Ministri i Financave Bedri hamza kėrkoi vetėm informacione pėr xhirollogaritė e familjarėve tė tė dėnuarve dhe tė vrarėve nė Kumanovė, duke treguar se ndarja e kėtyre mjeteve nuk do tė jetė problem.

Mė 2 nėntor Gjykata nė Shkup dėnoi me 746 vjet burg tė akuzuarit pėr pėrleshjet nė Kumanovė gjatė tė cilave u vranė tetė policė tė Maqedonisė dhe 10 persona nga grupi i armatosur.

Mė 3 nėntor nė Prishtinė u protestua pėr dėnimet e rastit Kumanova, ndėrsa para protestuesve doli edhe Kryeministri Ramush Haradinaj.

Haradinaj disa ditė pas protestės pranoi nė takim familjarė tė tė dėnuarve pėr pėrleshjen nė Kumanovė.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.