Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Pentagoni paralajmėron luftė
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/6 5:22:09 (337 Lexime)Njė nga zyrtarėt e Pentagonit ka deklaruar se mėnyra e vetme pėr tė shkatėrruar plotėsisht tė gjitha pjesėt e programit tė armėve bėrthamore tė Koresė sė Veriut ėshtė pėrmes njė pushtimi tokėsor.
Admirali Admiral Michael Dumont shprehu mendimin nė emėr tė Shefave tė Pėrbashkėt tė Shtabit nė njė letėr pėr Kongresmenin Ted Lieu, raporton “BBC”.


Dumont tha se llogaritja e shifrave tė mundshme tė viktimave do tė ishte jashtėzakonisht e vėshtirė. Ai gjithashtu dha disa detaje mbi orėt e para tė luftės.

“E vetmja mėnyrė pėr tė gjetur dhe shkatėrruar me siguri tė plotė, tė gjitha komponentėt e programeve tė armėve bėrthamore tė Koresė sė Veriut ėshtė nėpėrmjet njė pushtimi terren”, shkroi ai nė pėrgjigje tė pyetjeve tė Kongresmenit Lieu lidhur me njė konflikt tė mundshėm.

Tė shtunėn, 15 ligjvėnės demokratė dhe njė republikanė lėshuan njė deklaratė nė pėrgjigje tė letrės sė zotit Dumont qė thoshte se masat e nevojshme pėr tė shkatėrruar arsenalin e Penianit ishin thellėsisht shqetėsuese, shkruan syri.net. Lieu tha se “ėshtė e rėndėsishme qė njerėzit ta kuptojnė se si do tė dukej njė luftė me njė fuqi bėrthamore”.

Ai tha se prej rreth 300 mijė njerėzve qė mund tė vriteshin nė ditėt e para, mė shumė se 100 mijė do tė ishin amerikanė. Demokrati Gallego tha se ligjvėnėsit “duan tė sigurohen pėr transparencė tė plotė dhe tė dhėna tė pėr publikun rreth asaj qė mund tė ndodhė nėse udhėheqėsit civilė bėjnė pėrllogaritje tė gabuara.”

Sipas planit tė Pentagonit, mund tė kishte edhe njė pėrgjigje potenciale bėrthamor nga Korenė e Veriut, ndėrsa forcat amerikane do tė pėrpiqeshin tė ēaktivizonin armėt bėrthamore.

Theksojmė se Shefat e Shtabeve tė Pėrbashkėt kėshillojnė drejtpėrdrejt Presidentin e Shteteve tė Bashkuara pėr ēėshtjet ushtarake.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.