Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Shqiptarėt ua venė zjarrin shtėpive tė tyre nė Zvicėr, arsyeja do t’ju lejė me gojė hapur
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/11/5 6:19:41 (1057 Lexime)Katėr shqiptarė tė Kosovės, tre prej tyre me nėnshtetėsi zvicerane dhe njė me nėnshtetėsi kosovare po gjykohen nga Gjykata Penale e Olten Gösgen. Ata akuzohen se i kanė vėnė zjarrin qėllimisht dhe me marrėveshje banesės sė kosovares me emrin e koduar “Rilinda O*.”.

Sipas Fondit tė Sigurimit tė banesave tė Soloturnit, dėmi i shkaktuar nga djegia kishte qenė nė mes tė 50 dhe 100 mijė frangave, shrkuan aargauerzeitung.ch


Nė procesin e filluar tė enjten, synohet tė zbulohet se kush ka qenė porositėsi i zjarrvėnies dhe kush e ka vėnė zjarrin. Tė katėr tė pėrmendurit akuzohen pėr tė dyja, transmeton albinfo.ch. Veē kėsaj dy nga burrat dhe gruaja dyshohen edhe pėr vepra tė tjera si mashtrim, tentim mashtrimi, shkelje tė rregullave nė komunikacion dhe shkelje tė ligjit mbi tė huajt.

Rrjedha e ngjarjes sipas prokurorisė ėshtė dukur kėshtu: Rilinda banonte nė banesėn tė cilės “duhej” t`i vihej zjarri. Partneri i saj i atėhershėm, Indrit G.* bashkė me tė njohurin tjetėr Murat A.* po kėrkonin dikė qė do tė ishte i gatshėm tė ndizte banesėn e gruas.

Ata sė bashku e kanė pyetur Besim H.* nėse ai njihte dikė qė mund ta bėnte kėtė veprim. Pastaj Indriti ia jep Besimit njė ēelės tė banesės, me tė cilin Besimi hyn mė 4 mars nė banesė dhe i vė zjarrin asaj. Pėr kėtė “punė” ai do tė ketė marrė 6000 franga nga Indriti.

Rilinda pastaj i ka deklaruar sigurimit se nė banesėn e djegur ka pasur stoli ari qė vlenin 11 mijė franga bashkė me 6000 franga nė bankėnota, pėrcjell albinfo.ch. Por ndėrkohė ishte konstatuar se kjo nuk qėndronte kėshtu qė sigurimi nuk ka paguar asgjė.

Ajo qė ka bėrė pėrshtypje gjatė gjykimit ėshtė se 3 nga 4 tė akuzuarit pėrveē qė nuk kanė pranuar veprėn, nuk kanė pranuar tė pėrgjigjen pėr asgjė qė janė pyetur. Vetėm Besim H. ėshtė treguar mė i vullnetshėm pėr tė folur, por edhe ai e ka hedhur poshtė akuzėn. Sipas tij, ai, propozimin e Indritit dhe Muratit pėr zjarrvėnie e kishte refuzuar.

Prokurori kėrkon pėr Indritin 7, pėr Muratin 4.5, pėr Rilindėn, 6 dhe pėr Besimin, 8 vjet heqje lirie, gjithsej 25 bjet e 6 muaj. Nga ana tjetėr, mbrojtėsit e tyre kanė kėrkuar lirim si tė pafajshėm, pėr mungesė provash, transmeton albinfo.ch.

Vendimi gjyqėsor do tė shpallet pas dy javėsh.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.