Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kimi ‘selam’ Zaevit: Nuk mposhten shqiptarėt duke i dhėnė pushtet bėrllokut politik!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/26 5:41:06 (402 Lexime)Shkrimtari dhe publicisti i mirenjohur shqiptar Kim Mehmeti ka komentuar angazhimin kryeministri kryeministrit Zoran Zaev ne fushaten elektorale per t’i pėrkrahė kandidatėt e BDI-sė. Sipas tij, me ndihmėn e drejtuesve tė BDI-sė, Zaevi ėshtė duke i pėrēarė shqiptarėt nė tė ‘mirėt’ qė e pėrkrahin BDI e LSDM-sė, dhe nė tė kėqijtė, qė nuk pėrkrahin qeverinė e tij. Shkrimtari Kim Mehmeti vlerėson se sido qė tė pėrfundojnė kėto zgjedhje vendore, shqiptarėt duhet ta ngrenė zėrin e t’ia bėjnė me dije Zaevit se ai do e pėsoj mė keq se Gruevski nėse mendon se ata do mund t’i mposhtė duke e bėrė tė pushtetshėm bėrllokun politik tė kėtij populli. Mė poshtė mund ta lexoni postimin e plotė tė shkrimtarit Kim Mehmeti.


“Shqiptarėt e Maqedonisė duhet ta ngrenė zėrin kundėr njė Kryeministri, qė ata i pėrēanė nė shqiptarė tė mirė, qė e pėrkrahin BDI-nė e LSDM-sė dhe, nė tė kėqijtė, qė janė pro vetvetes! Dhe sido qė tė pėrfundojnė zgjedhjet vendore, shqiptarėt e Maqedonisė ia kanė pėr borxh vetvetes qė Kryeministrit tė vendit t’ia kumtojnė zėshėm dhe qartė se, nuk do ia lejojnė qė t’i shantazhojė duke i detyruar ta mbėshtesin mendėsinė vasale tė BDI-sė, as edhe ata t’i barazojė me kulturėn politike tė ‘hamdi bajramėve’: t’i pėrkulen vetėm tė fortit e tė pushtetshmit! Shkurt: le t’i themi kėtij Kryeministri qė i pėrkrahė kandidatėt e vetė tė mbuluar me emblemėn e BDI-sė, se ai do mbetet vetėm njė krijesė naive politike, nėse do vazhdojė tė besojė se shqiptarėt mposhten duke e bėrė tė pushtetshėm njė pjesė tė bėrllokut tė tij politik!” , shkruan Kim Mehmeti

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.