Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Thaēi: Ska koalicion me BDI-nė, Ahmeti fajtor pėr qindra shqiptarė tė vrarė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/23 9:32:40 (402 Lexime)Kryetari i PDSH-sė, Menduh Thaēi nė intervistėn “Zig Zag” nė TV Art ka pėrjashtuar zėrat pėr koalicionim me BDI, transmeton Express.

Ai ka pėrgėnjeshtruar kėtė duke thėnė se kurrė ska bashkėpunim me kėtė parti, dhe se me rėndėsi pėr shqiptarėt ėshtė tė humbė Ali Ahmeti nė zgjedhjet e 11 dhjetorit.


“Janė dhėnė para tė mėdha miliona, qė tė relativizohet figura e Menduh Thaēit me Ali Ahmetin. Nuk mund tė relatizovohet kjo asnjėherė. Figura e Ali Ahmetit ka prodhur me qindra shqiptarė tė vrarė, i ka gėnjyer shqiptarė se u kamė ēliru, se do tė flitni zyrtarisht gjuhėn, e inkriminuar me shumė krime prej Kumanove e deri nė Strugė, ku janė tė vrarė qindra tė vrarė dhe 15 vjet ėshtė nė pushtet dhe 15 vjet i ka vjedhur dhe keqpėrdorur votat e shqiptarėve. Nuk ka bashkėpunim me Ali Ahmetin”, ka theksuar Thaēi.

Duke folur pėr bashkėpunimin opozitar, kreu i PDSH-sė, tha se kjo ėshtė temė e gabuar dhe shkon nė llogari Ali Ahmetit dhe BDI.

“Pėr mua ėshtė temė e parėndėsishme. Nė kėto zgjedhje Ali Ahmeti dhe Bdi duhet ta marrin goditjen e humbjes. E di qė Ali Ahmeti qė kontrollon mediat dhe opinionin e analistėve, pėr tė manipuluar me kėtė kartė dhe don tė na ndėrron temėn. Nuk ėshtė me rėndėsi se a bashkohet apo jo opozita. Me rėndėsi ėshtė qė populli shqiptar ta dėnojė me votė BDI tė marrė dėnimin kapital tė merituar nė zgjedhje.

Pėr shkak tė mungesės totale tė rezultateve, tė realizimit tė premtimeve, korrupsionin total kriminalizimit total tė jetės sė shqiptarėve dhe korruptimin tė plotė tė njė strukture. Kjo nėse nuk ndodhė, 1 milionė opozita me u bashku, nuk e zgjidh kėtė krizė. Ky dėshtim ka emėr dhe mbiemėr qė ėshtė Ali Ahmeti dhe BDI.”, theksoi kryetari i PDSH-sė, Menduh Thaēi.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.