Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Kėrēovari ėshtė organizatori mė i mirė i evenimenteve nė Zvicėr
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/12 8:04:24 (2134 Lexime)Argjent Baftiri, njė shqiptar nga Kėrēova, me vendbanim nė Würenlos tė Zvicrės, nuk ka dashur vetėm tė marrė pjesė nėpėr argėtime, ai ka dashur personalisht t`i organizojė ato. Nė kėtė drejtim, para gjashtė vitesh ndėrmorri njė hap drejt pavarėsisė duke e themeluar firmėn e tij „Restlezz GmbH“. Qė atėherė, ai ėshtė bėrė profesionist nė organizimin e evenimenteve argėtuese.


Shqiptari me prejardhje nga Maqedonia pėr nėntė vite me radhė ėshtė duke jetuar nga organizimi i ahengjeve tė ndryshme. Vetėm brenda njė viti ai organizon mbi 130 evenimente nė Cyrih, Baden dhe qytete tjera. Firmėn e tij e ka themeluar me tre bashkėpunėtorė me orar tė plotė tė punės, duke i ndihmuar evenimentit grandioz tė „Openair Frauenfeld“ dhe pėr shtatė ditė tė javės ėshtė i mobilizuar dhe i kapshėm pėr tė tjerėt. Pėrpos ēėshtjeve administrative, ai pėrkujdeset qė klientėve tė vet tu sigurojė automjete dhe gjera tė tjera tė nevojshme.Qė nė moshėn 14-vjeēare, Argjendi ka arritur tė organizojė njė event pėr tė rinjtė nė Würenlos. „Nuk doja vetėm tė marrė pjesė nė ndonjė evenimet, por doja edhe ta organizoja“, pohon Argjendi pėr „Aargauer Zeitung“, pėrcjellė „Shtegu.com“. Pas pėrfundimit tė praktikės si punėtor logjistik, ai vendosi tė angazhohet nė njė agjenci pėr marketing, qė pak mė vonė ta themelojė firmėn e tij „Restlezz GmbH“. „Unė i kėshilloj klubet dhe krijoj ambient tė ngrohtė“, pohon Argjenti. Puna e tij fillon para evenimentit dhe perfundon pasi tė gjithė tė jenė larguar.

Gjatė fundjavės, Argjenti nuk ėshtė i lirė si tė tjerėt. Ai punon tėrė natėn dhe gjatė organiuzimit ėshtė i pranishėm nė vendngjarje, nga fillimi e deri nė mbarim. Ajo qė ėshtė mė me rėndėsi, ai e do punėn e tij dhe e llogaritė si foshnjen e vet. Pėrkundėr kėsaj, ai gjen kohė tė bėjė dallim nė mes tė profesionit dhe jetės private, duke i pėrkushtuar kohė edhe tė dashurės sė vet. Por, ajo ka mirėkuptim pėr mungesėn e madhe tė Argjendit.Argjendin e njehė pothuajse e gjithė Zvicra, ndėrsa organizon evenimente nė klubet e njohur tė Cyrihut, siē janė: „Hiltl“ apo „Mascotte“. Sidomos nė qytetin e Badenit ai ėshtė shumė i nderuar dhe i mirėpritur. Falė kualitetit tė madh tė organizimit tė evenimenteve, ai gjithnjė e mė shumė ėshtė i kėrkuar nga popullata.

/Shtegu


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.