Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Selmani: Ivanovi i etiketoi shqiptarėt si terroristė nė nivel ndrėrkombėtar (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/23 15:52:43 (436 Lexime)


Ekspertėt vlerėsojnė se fjalimi i djeshėm i presidentit Ivanov ku ngjarjet e Kumanovės i konsideroi si kryekėput terroriste dhe papėrgjegjėsinė politike, sidomos tė opozitės e cilėsoi si shkaktare tė krizės politike, tashmė ėshtė retorikė e njohur dhe e imponuar.

Analisti dhe specialisti i ēėshtjeve tė terrorizmit, Bashkim Selmani tha se ajo ēfarė bėri presidenti Ivanov ishte etiketimi i shqiptarėve nė nivel ndėrkombėtar si terroristė nė njė vend si Maqedonia ku nuk ka elemente terrorizmi.


“Opozita e Maqedonisė nuk mund tė jetė krijues i krizės politike sepse krijuesi i vėrtetė i krizės janė pikėrisht partitė nė pushtet gjegjėsisht mėnyra e tyre e qeverisjes qė ata kanė praktikuar gjatė kėtyre dhjetė viteve. Ne tė gjithė e kemi parė se si ata kanė qeverisur dhe ishte e nevojshme tė reagojmė dhe nė kėtė rast duhet tė jemi tė lumtur se me bisedat e pėrgjuara doli nė pah mėnyra se si kanė qeverisur gjatė gjithė kėtyre viteve. Qė aty nėse dikush e ka krijuar krizėn politike ata janė partitė nė pushtet duke filluar qė nga kryeministri dhe deri te tė gjithė personat qė kryejnė funksione tė caktuara nė vendin tonė”, u shpreh Jove Kekenovski, ekspert.

Dje Presidenti Ivanov anashkaloi plotėsisht aferėn e pėrgjimeve si shkaktar kryesor i krizės politike por tha se sjellja e papėrgjegjshme e politikanėve, sidomos opozitės, nxiti krizėn mė tė thellė nė vend.

Fatlume Dervishi /alsatm

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.