Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Kėrēova ėshtė pjesė e trungut shqiptarė thonė-Shkodran Tolaj e Kastriot Tusha
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/11 4:58:04 (517 Lexime)Pas incidenteve tė njohura pėr opinionin publik qė ndodhėn ditė mė parė nė Kėrēovė ėshtė publikuar kėnga me videoklip me autorėsi tė Shkodran Tolajt dhuratė pėr tė gjithė mėrgimtarėt kėrēovarė.

Xhirimet janė bėrė nė Krujė sepse pėr Shkodranin dhe Kastriotin ashtu siq ėshtė muzika e pandashme dhe tokat tona janė pjesė e trungut tė madh etnik dhe toka e Uskanės e fituar para katėr vitesh nuk bėn tė lėshohet. Kjo kėngė vjen si pėrkrahje nga Kosova e Shqipėria pėr kėrēovarin dhe Kėrēovėn pėrmes dy zėrave tė fuqishėm Shkodran Tolaj e Kastriot Tushės tė cilėt i lidh miqėsia e profesioni, pźrmes mjeshtrave muzikor:Shaqir Hoti e Fatmir Makolli nga Kosova e Gani Ibrahimi nga Kėrēova.


Nė redaktim teksti kishte vėnė dorė legjenda e gazetarisė, tashmė i ndjerė Qani Mehmedi, kurse vokalet pėrcjellėse janė kėnduar nga Besiana Mehmedi.Kėnga “Kėrēovari” po pėlqehet shumė nga mėrgimtarė tė cilėt tashmė po e komentojnė dhe dėgjojnė.Produksionit” Beni” nga Kėrcova i ka takuar kėsaj here tė lanēojė dy artistė tė mėdhenjė dhe njė kėngė historike qė urojmė tė kurorėzohet me fitore shqiptare.Pamjet origjinale tė videoklipit nga “Nena shqiptare” nė Zajaz, nga Sulltana e Qafės, nga Qendra e qytetit janė realizuar nga videoproduksioni”X-creative”. Gazeta “Lajm” i pėrgėzon pėr kėtė krijim shqip dhe shumė kombėtar.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.