Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Kėrēovarėt nga SHBA pėrkrahje Fatmir Deharit: Qindra veta drejt vendlindjes pėr Kėrēovėn shqiptare
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/11 2:24:54 (994 Lexime)Diaspora kėrēovare nė SHBA ėshtė mobilizuar pėr tė pėrkrahur Fatmir Deharin pėr
Kėrēovėn.Veprimtarė e familjarė tė shumtė po i japin pėrkrahje tė fuqishme kryetarit tė
deritanishėm tė komunės, Fatmir Deharit, i cili ka kandiduar pėr njė mandat tė dytė. Qindra
veta nga Amerika e largėt do tė udhėtojnė drejtė vendlindjes ditėve tė ardhshme pėr tė
dhėnė votėn pėr Fatmir Deharin.“Ne i japim pėrkrahje Fatmir Deharit dhe gjithmonė do tė jemi atje me ndihmėn tonė pėr ta
ruajtur Kėrēovėn shqiptare. Kėrēova meriton edhe mė shumė pėrkrahje, sepse e kemi
obligim kombėtar. Nuk duhet tė jemi shkurtpamės, por largpamės dhe tė japim sado pak
kontributin pėr vendlindjen tonė, e cila ka nisur tė frymojė shqip dhe duhet kohė qė tė
bėhen edhe punė mė tė mėdha”, theksoi Ajdin Bajrami nga Baēishtė i Kėrēovės, i cili jeton
dhe vepron nė Ēikago.
Edhe Jonuz Ajdini thotė se Kėrēova nuk duhet tė rrezikohet, dhe se tė gjithė kėrēovarėt
kudo qė janė tė japin pėrkrahje, dhe mė 15 tetor tė arrihet fitorja.
“Duhet mobilizim pėr ti dhėnė votėn kandidatit Fatmir Deharit. Para katėr viteve kemi
dėshmuar se si arrihet kjo fitore dhe sėrish duhet tė tregohemi. Shqiptarėt duhet tė investojnė nė vendlindje. Njė investim ėshtė edhe vota, qė ka peshėn e saj. Andaj ne duhet
tė shkojmė atje nė trungun tonė dhe ta kryejmė amanetin”, porositi, Jonuz Ajdini.
Diaspora nga SHBA me votėn e saj do tė jetė vendimtare nė fitoren e Deharit. Shumė prej
tyre thonė se nga tė gjitha anėt duhet tė vijnė pėr 15 tetor pėr tė dhėnė votėn e tyre, duke
pamundėsuar fitoren e VMRO-DPMNE sė Nikolla Gruevskit. Siē mėson INA, VMRO-DPMNE
ėshtė mobilizuar nė masė tė madhe duke lobuar pėr unitet tek partitė e tjera maqedonase,
shoqatat e “branitellave”, komunitetet tjera si torbeshė, turq e romė, pėr mobilizim mė tė
madh. VMRO-DPMNE nė disa vendbanime gjatė fushatės dhe nėpėr rrjetet sociale ka
shkruar se ėshtė gati rikthimi i Kėrēovės, pasi qė sipas tyre diaspora shqiptare kėsaj radhe
mund tė mos mobilizohet. Por, veprimtarė tė dalluar tė diasporės nga SHBA e Evropa
apelojnė pėr mobilizim dhe kthim nė vendlindje pėr Kėrēovėn shqiptare dhe Fatmir Deharin.

/INA


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.